online bağış
burak bülten
El-kisvani, İşgalcilerin Mescid-i Aksa´ya Yönelik Planlarının Bozulmasını İstedi.

  Mescid-i Aksa Müdürü Şeyh Ömer El-Kisvani.

Mescid-i Aksa Müdürü Şeyh Ömer El-Kisvani, dün (15 Ağustos Pazar) 397 Yahudi yerleşimcinin Mescid-i Aksa´ya baskın düzenlediğini bildirdi.

Şeyh Ömer El-Kisvani, dün ayrıca El-Mağaribe Kapısı´ndan 467 yabancı turistin de Mescid-i Aksa´ya girdiğini belirterek, işgal rejiminin uygulamalarının tehlikesine dikkat çekti ve karşı konulması çağrısında bulundu.

Filistin Enformasyon Merkezi´ne konuşan El-Kisvani, dün sözde "Heykel´in Yıkılışı" yıldönümü münasebetiyle öğleden önce 302 ve öğleden sonra da 95 Yahudi yerleşimcinin gruplar halinde Mescid-i Aksa´ya baskın düzenlediğini açıkladı.

El-Kisvani, işgal güçlerinin baskınlar sırasında Mescid-i Aksa´da dört kişiyi coplarla ve tüfek dipçikleriyle darp ettiğini, yaşlı üç kişiyi de gözaltına aldığını belirtti.

İşgal güçlerinin Kudüs´teki Esir Kulübü başkanı Nasır Kavs´ı darp ederek El-Kıbli Mescidi önünde yerde sürüklediğini ifade eden El-Kisvani, Mescid-i Aksa´ya baskın düzenleyen Yahudi yerleşimcilerin sayısındaki artışın ve cemaate yönelik saldırıların tehlikesine dikkat çekti.

İşgal güçlerinin Mescid-i Aksa cemaatine ve çalışanlarına yönelik baskılarını kınayan El-Kisvani, Mescid-i Aksa bekçilerinden ve görevlilerinden 15 kişinin Mescid-i Aksa´dan uzaklaştırıldığını ve sadece 5´inin görevine dönebildiğini bildirdi.

© 2022, Burak Mukaddes Mekanları Tanıtma Ve Kültür Derneği
naature