online bağış
burak bülten
Kudüs Hatıra Ormanı Ağaç Dikimi

 Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Burak Mukaddes Mekanları Tanıtma ve Kültür Derneğinin Gençlik Projeleri Destek Programı 2015-1 kapsamında birlikte yürüttüğü "SELAHADDİN EYYUBİ İZİNDE" projemizin 10 Nisan 2016 tarihinde "Kudüs Hatıra Ormanı" etkinliği gerçekleştirilmiştir. Üsküdar Belediye başkanımız Hilmi Türkmen beyefendi ve Üsküdar Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürü sayın Yakup Öksüz beyefendi Üsküdar Gençlik Merkezi Koordinatörü sayın Ümit Bilbay beyefendi ve İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü Kanlıca Orman İşletme Müdürlüğü Riva Orman İşletme Şefliği İşletme Şefi Sayın Mehmet Mustafaoğlu beyefendinin gerek ağaç dikimi yapılan alanın ayarlanması ve gerekse 260 çınar fidanımızın temini noktasında ki desteklerinden dolayı derneğimiz ve projeye katılan tüm gençlerimiz adına teşekkür ediyoruz.
Gençlerimizin bu projeye göstermiş oldukları yoğun ilgiyi sadece seminerlerde ve kapalı ortamlarda bulunmanın yanı sıra doğa ile buluşmalarını, toprak ile hemhal olmalarını, bir ağaç dikmenin hazzını yaşamalarını istedik. Bu etkinliği gerçekleştirirken gençlerimizin bu kadar mutlu olacaklarını beklemiyorduk. 260 fidanı toprak ile buluşturuken aralarında tatlı bir yarışmaları , fidanları dikerken şakalaşmaları, koşturmaları görülmeye değer bir andı. Derslerden, sınavlardan, kalabalıktan, telefondan, stresten uzak doğanın kucağında çok güzel bir gün geçirdik. Her diktiğimiz fidan da Kudüs´te bir kardeş fidanının dikebilme hayalini kurdu gençlerimiz. Çünkü bu etkinliğimiz 2 ayaklı bir çalışma. İlk ayağı İstanbul´da bir "Kudüs Ormanı" , ikinci ayağı ise Kudüs´te bir "İstanbul Ormanı" oluşturmaktı. Fidanlarını toprakla buluşturan her gencimiz Kudüs´e gidecek 28 gencimizden biri olabilme hayali ile inşallah Kudüs´te de fidanları biz dikeceğiz diye dualar ederek etkinliğimizi sonlandırdık.
Her sene fidanlarımızı ziyaret etmek üzere karar vererek yorgun ama çok mutlu bir şekilde dönüş yoluna geçtik.
Gençlerimizin teşekkürlerini iletmek bizler için çok güzel emanet. Teşekkür ederiz. İyi ki varsınız. İyi ki gençlerimizin yanındasınız.

Kudüs Hatıra Ormanı Ağaç Dikimi
Kudüs Hatıra Ormanı Ağaç Dikimi
Kudüs Hatıra Ormanı Ağaç Dikimi
Kudüs Hatıra Ormanı Ağaç Dikimi
Kudüs Hatıra Ormanı Ağaç Dikimi
Kudüs Hatıra Ormanı Ağaç Dikimi
© 2021, Burak Mukaddes Mekanları Tanıtma Ve Kültür Derneği
naature