online bağış
burak bülten
​işgal Polisi Knesset Üyelerine Mescid-i Aksa´ya Baskın İzni Verilmesini Önerdi ​ ​ ​

  Bir yıldır devam eden yasağın ardından​İşgal Polisi Knesset Üyelerine Mescid-i Aksa´ya Baskın İzni Verilmesini Önerdi.


İşgal rejimi televizyonu 2´nci kanalının, dün akşam (25 Ekim Salı) yayınladığı haberde, işgal polisinin işgal rejimi parlamentosu Knesset üyelerine yeniden Mescid-i Aksa´ya düzenlenen baskınlara katılma izni verilmesi tavsiyesinde bulunduğu bildirildi.
Haberde, bu tavsiyenin gerginliğin yükselmesi korkusuyla Knesset üyelerinin Mescid-i Aksa´ya girmelerinin yasaklanmasından bir yıl sonra geldiği ve tavsiyede ziyaretler için bazı kısıtlamalar ve şartlar da bulunduğu ifade edildi.
İşgal rejimi televizyonu, tavsiyenin işgal polisi tarafından İç Güvenlik Bakanı Gilad Ardan´a sunulduğunu ve söz konusu tavsiye konusunda karar için siyasi iradenin onayına ihtiyaç duyulduğunu söyledi.
Haberde, Knesset üyelerinin Mescid-i Aksa´ya düzenleyecekleri baskınlar konusunda önceden işgal polisine haber verme, baskın saatinin tam olarak bildirilmesi, Knesset üyesinin yanında korumalarının bulunması, herhangi bir medya organının baskına eşlik etmemesi ve Mescid-i Aksa içinde konuşma yapılmaması gibi şartların ileri sürüldüğü kaydedildi.

© 2021, Burak Mukaddes Mekanları Tanıtma Ve Kültür Derneği
naature