online bağış
burak bülten
​işgal Yönetimi Cezaevinde Şeyh Raid Salah´tan İntikam Alıyor

  İşgal zindanlarında esir tutulan Şeyh Raid Salah´ın avukatı Mustafa Süheyl, işgal yönetiminin İslami Hareket liderine yönelik ihlalleri hakkında bilgi verdi.

Avukat Mustafa Süheyl, işgal yönetiminin Şeyh Raid Salah´ı tek kişilik hücrede tuttuğunu, ziyaret edilmesine izin vermediğini ve tüm haklarından mahrum bıraktığını belirterek, Şeyh Raid Salah´a yapılanın siyasi intikam ve ek ceza olduğunu söyledi.
Anadolu Ajansı´na konuşan Süheyl, işgal yönetiminin Şeyh Raid Salah´a kitap ve gazete ulaşmasına izin vermediğini, sadece belli televizyon kanallarını izlemesine izin verdiğini ve ailesinin de ancak iki haftada bir Şeyh Raid Salah´ı ziyaret edebildiğini bildirdi.
Şeyh Raid Salah´ın tek kişilik hücrede tutulduğunu ve sürekli yalnız bırakıldığını kaydeden Süheyl, bu duruma son verilmesi için birçok girişimde bulunduklarını fakat taleplerinin sürekli reddedildiğini ifade etti.
Avukat Süheyl, işgal yönetiminin Şeyh Raid Salah´ın yanında bir başka esirin daha bulunmasının işgal rejiminin güvenliği için tehlike oluşturduğunu öne sürdüğünü belirtti.

© 2021, Burak Mukaddes Mekanları Tanıtma Ve Kültür Derneği
naature