Türkçe English العربية

Bağış Hakkında

Ziyaretçilerimiz, gönüllülerimiz ve üyelerimiz tarafından yapılan tüm bağışlar geliş amaçlarına göre, proje bazlı sınıflandırılmaktadır ve belirtilen proje haricinde kullanılmamaktadır. Bağışçımız, bağış sırasında mevcut projelerimizden birini seçerek özel olarak ilgili proje için bağış yapabilir veya genel bağış adı altına dernek faaliyetlerinde kullanılmasını isteyebilir.

Derneğimizin genel giderleri kapsamında ayrılan miktar dışındaki tüm bağışlar, bağışçı tarafından belirlenen proje kapsamında kullanılır. Eğer proje henüz gerçekleşmemiş veya fizibilite çalışmaları devam ediyorsa, o proje kapsamında gelen bağışlar banka hesaplarımızda ayrı bir bölümde tutulur ve proje faaliyete geçtiğinde kullanılır.

İhtiyaç sahiplerine yapılan nakdi yardımlar ve diğer tüm projeler için yapılan harcamalar; öncelikle gerekli tahkikatlar, ön hazırlık ve detaylı projelendirme yapıldıktan sonra yönetim kurulumuzun onayı ile yapılır ve sonrasında, ilgili proje veya faaliyete ilişkin evrak, form, teslim tutanağı, fotograf, video görüntüsü temin edilir ve dosyalanır.

 

Online Kredi Kartı İle Bağış:
Kredi kartınızı kullanarak güvenli bir şekilde Online Bağış Sistemi aracılığıyla bağış yapabilirsiniz. Online bağış yapmak için Buraya tıklayabilirsiniz.


Banka Yoluyla Nakit Bağış:
Derneğimizin banka hesaplarından herhangi birini kullanarak bağış yapabilirsiniz. Banka hesap numaralarımıza ulaşmak için Buraya tıklayabilirsiniz.


Ayni Bağış:
Fakir aileler için düzenlediğimiz projelerimizde kullanılmak üzere mobilya, beyaz eşya, giysi vb. bir ailenin ihtiyaç duyacağı her türlü aynî bağışınızı derneğimize ulaştırabilirsiniz. Derneğimiz ikinci el eşya almamaktadır, yalnızca hiç kullanılmamış yardımları kabul etmektedir. Detaylı bilgi için Buraya tıklayabilir ve bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Düzenli Bağış Talimatı (Mail Order):
Derneğimize düzenli bağış talimatı vererek düzenli bir şekilde kredi kartınız ile bağış yapabilirsiniz.


Posta Çeki İle Nakit Bağış:
Size en yakın PTT şubesine giderek 12993410 numaralı Burak Derneği posta çeki hesabına bağış yapabilirsiniz.


Makbuz Karşılığında Nakit Bağış:
Dernek genel merkezi ve stantlarındaki görevlilere bağışınızı teslim edebilirsiniz. Yaptığınız elden bağışın karşılığında mutlaka makbuz talep ediniz.