İşgalci Yahudiler Bu Sabah Mescid-i Aksa´ya Baskın Düzenledi

 İşgalci Yahudi yerleşimciler bu sabah (25 Temmuz Pazartesi) gruplar halinde ve işgal polisi ile özel kuvvetlerin himayesinde El-Mağaribe Kapısı´ndan girerek Mescid-i Aksa´ya baskın düzenledi.

İşgal güçlerinin Mescid-i Aksa´nın avlusunda dolaşan Yahudi yerleşimcilerin çevresini kuşattığı ve cemaatten kimsenin yaklaşmasına izin vermediği bildirildi.

Yahudi yerleşimcilerden bazılarının baskın sırasında Mescid-i Aksa´nın avlusunda ayin girişiminde bulunduğu ve Mescid-i Aksa cemaatinin ve ilim halkaları öğrencilerinin yüksek sesle tekbir getirerek yerleşimcileri protesto ettiği belirtildi.

İşgal güçleri, işgalci Yahudilerin baskınlarına direndikleri için isimleri kara listeye alınan Filistinli kadın aktivistlerin Mescid-i Aksa´ya girmelerine yine izin vermediği ve kadın aktivistlerin Mescid-i Aksa´nın kapıları önünde oturma eylemini sürdürerek Kur´an okudukları ifade edildi.

Mescid-i Aksa´yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında bölme planları yapan işgal yönetiminin teşvikiyle Mescid-i Aksa´ya neredeyse her gün baskın düzenleyen Yahudi yerleşimcilerin baskınlar için cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ettiği kaydedildi.

© 2023, Burak Mukaddes Mekanları Tanıtma ve Kültür Derneği
naature