İşgal Güçleri Dün Akşam Kudüs Ve Cenin´de 8 Filistinliyi Gözaltına Aldı

 İşgal güçleri Batı Yaka ve Kudüs´te vahşice baskınlar düzenleyip tutuklamayar yaptı.

İşgal güçlerinin dün (2 Ağustos Salı) akşam saatlerinde Kudüs ve Cenin´den sekiz Filistinliyi gözaltına almasıyla birlikte dün sabahtan itibaren gözaltına alınanların sayısının 18´e yükseldiği bildirildi.

Quds Press Haber Ajansı´nın bildirdiğine göre, işgal güçleri Davud Ubeyd isimli genci Kudüs´ün doğusundaki El-İseviyye köyünde bulunan işyerine baskın düzenleyerek gözaltına aldı.

Köy girişine barikat kuran işgal güçlerinin gençleri durdurarak kimlik kontrolü yaptığı ve bazılarının üzerini aradığı belirtildi.

Bu arada Silvan´daki Vadi Hulve Bilgi Merkezi, işgal güçlerinin Silvan´ın Orta Mahalle bölgesine baskın düzenlediğini ve Filistinli dört genci gözaltına aldığını ifade etti.

Gözaltına alınan gençlerin 13 ila 17 yaşlarında olduğunu kaydeden Vadi Hulve Bilgi Merkezi, gençlerden üçünün kimliklerinin tespit edilebildiğini ve Muhammed Matar, Emced Ebu Nab ve Mecdi Ebu Nab isimli gençler olduklarını açıkladı.

İşgalcilere ait 0404 haber sitesi, Filistinli gençlerin Yahudi yerleşimcilere ait araçları Hızma beldesinden geçtiği sırada taşladıklarını ve işgalcilerden yaralanan olmadığını yazdı.

Batı Yaka´nın kuzeyindeki Cenin vilayetinde de işgal güçlerinin Filistinli üç genci gözaltına aldığı bildirildi.

© 2023, Burak Mukaddes Mekanları Tanıtma ve Kültür Derneği
naature