online bağış
burak bülten
Heyet: "işgal Rejiminin Mescid-i Aksa´daki Uygulamaları Aşırılık"

 İşgal yönetimi son dönemde Mescid-i Aksa bekçileri ve görevlilerine uzaklaştırma cezaları veriyor.

Kudüs´e ve Kutsal Mekânlara Destek İçin Müslüman ve Hıristiyan Heyeti, Mescid-i Aksa bekçilerini ve görevlilerini hedef alan ihlalleri kınadı.

Heyet, İslami Vakıflar Dairesi´nin yetkilerinin elinden alınması ve Mescid-i Aksa´nın idaresinin işgal rejimi Dinler Bakanlığı´na bağlanması çağrılarının yeniden gündeme gelmesinin Mescid-i Aksa´nın özgürlüğüne yönelik büyük bir ihlal ve aşırılık olduğunu söyledi.

Dün (3 Ağustos Çarşamba) yayınladığı bildiride Mescid-i Aksa bekçilerinin ve görevlilerinin gözaltına alınmasını kınayan heyet, işgal rejiminin Mescid-i Aksa´yı savunmasız bırakma amacına yönelik ırkçı politikalarını sürdürdüğünü ifade etti.

Heyet Başkanı Hanna İsa, işgal rejiminin Müslümanları, Mescid-i Aksa bekçilerini ve İslami Vakıflar Dairesi görevlilerini Mescid-i Aksa´dan uzaklaştırmasının ibadet özgürlüğünün ihlali olduğuna dikkat çekti.

İsa, ibadet özgürlüğünün uluslararası hukuk ve anlaşmalar tarafından garanti altına alındığını hatırlattı.

Bildiride ayrıca, işgal rejiminin Mescid-i Aksa´yı tamamen Yahudileştirmek ve enkazı üzerinde Yahudilerce kutsal kabul edilen sözde heykeli inşa etmek istediği belirtildi.

© 2022, Burak Mukaddes Mekanları Tanıtma Ve Kültür Derneği
naature