İşgal Güçleri Nablus´ta Filistinlilere Ait Zirai Tesisleri Yıktı.

 İşgal yönetimi Filistinlilerin geçim kaynaklarını yok ederek zorla göç ettirmek istiyor.

İşgal güçleri bu sabah (8 Ağustos Pazartesi) erken saatlerde Batı Yaka´nın kuzeyindeki Nablus vilayetinde zirai tesisleri yıktı.

İşgal güçlerinin ayrıca Tubas kentinin doğusundaki Kuzey El-Ağvar´da su hattını tahrip ettiği ifade edildi.

Nablus´un doğusundaki El-Çiftlik Köy Meclisi Başkanı Osman El-Anuz, Filistin Enformasyon Merkezi muhabirine konuyla ilgili yaptığı açıklamada, işgal güçlerinin buldozerler eşliğinde sabah erken saatlerde beldeye baskın düzenlediğini söyledi.

El-Anuz, işgal güçlerin baskınla birlikte iki koyun ağılını ve Reşid Huzeyrat, Sari Ebu Arram ve Velid Ebu Heniyye´ye ait bir evi yıkmaya başladığını bildirdi.

İşgal güçleri yıkılan tesislerin sahiplerine daha önce ihtarname gönderildiğini öne sürerken, tesis sahipleri ise kendilerine yazılı herhangi bir uyarının ulaşmadığını söyledi.

İşgal güçleri Nablus´un kuzeyindeki Sebsetiyye beldesinde de Abdullah Cemal isimli Filistinliye ait büyükbaş hayvan çiftliğini ruhsatsız inşa edildiği gerekçesiyle yıktı.

İşgal güçlerinin ayrıca Nablus´un güneydoğusundaki Akraba beldesine baskın düzenleyerek birçok evde arama yaptığı ifade edildi.

© 2023, Burak Mukaddes Mekanları Tanıtma ve Kültür Derneği
naature