online bağış
burak bülten
Yahudi Yerleşimciler Bu Sabah Mescid-i Aksa´ya Baskın Düzenledi

 Yahudi yerleşimciler her gün işgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa´ya baskın düzenliyor.

Yahudi yerleşimci gruplar bu sabah (9 Ağustos Salı) işgal polisinin ve özel kuvvetlerin yoğun güvenlik önlemleri altında El-Mağaribe Kapısı´ndan geçerek Mescid-i Aksa´ya baskın düzenledi.

Baskın sırasında Yahudi yerleşimcilerden birinin Mescid-i Aksa´nın avlusunda ayin yapma girişiminde bulunduğu, Mescid-i Aksa bekçilerinin müdahalesi üzerine işgal güçlerinin söz konusu Yahudi yerleşimciyi Mescid-i Aksa´dan çıkarmak zorunda kaldığı ifade edildi.

Kudüs´teki İslami Vakıflar Dairesi´nden kaynaklar, işgal polisinden bir grup ile işgal rejimi arkeologlarından bir uzmanın Kubbetu´s-Sahra´ya zorla girdiklerini, arkeoloji uzmanının Kubbetu´s-Sahra´nın içinin fotoğraflarını çektiğini söyledi.

Mescid-i Aksa´yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekân bakımından ikiye bölme planları yapan işgal yönetimi, emrivaki yaparak bu planlarını hayata geçirebileceği zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa´ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

İşgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa´ya baskın düzenleyen Yahudi yerleşimciler baskınlar için genellikle cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.

© 2022, Burak Mukaddes Mekanları Tanıtma Ve Kültür Derneği
naature