online bağış
burak bülten
Mescid-i Aksa Baskınları Devam Ediyor!

 Yahudi yerleşimciler hemen her gün işgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa´ya baskın düzenliyor.

Yahudi yerleşimciler işgal güçleri himayesinde Mescid-i Aksa´ya baskın düzenlemeye devam ederken, bugün (10 Ağustos Çarşamba) sabah saatlerinden itibaren Mescid-i Aksa´ya baskın düzenleyen yerleşimcilerin sayısının yüzü aştığı bildirildi.

İşgal polisinin 101 Yahudi yerleşimcinin Mescid-i Aksa´ya girmesinin ardından El-Mağaribe Kapısı´nı kapattığı, Mescid-i Aksa cemaatinin ve ilim halkaları öğrencilerinin yüksek sesle tekbir getirerek baskını protesto ettikleri ifade edildi.

Yahudi yerleşimcilerin dışında işgal rejimi tarihi eserler idaresi görevlilerinden 13 kişinin de işgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında Mescid-i Aksa´ya girdiği belirtildi.

Yahudi yerleşimcilerden bazılarının baskın sırasında Mescid-i Aksa´nın avlusunda ayin girişiminde bulunduğu, bazılarının da Mescid-i Aksa bekçilerini tehdit ederek, "Sizin buradaki varlığınız geçici" dediği kaydedildi.

Bu arada, işgal güçleri tarafından Mescid-i Aksa´dan uzaklaştırılan İslami Vakıflar Dairesi halkla ilişkiler ve medya sorumlusu Firas Ed-Dibs, işgal polisinin Mescid-i Aksa´nın içindeki elektrik bakım ve onarım çalışmalarının tamamlanmasına izin vermediğini açıkladı.

Yahudi örgütlerinin bu hafta içinde Mescid-i Aksa´ya baskınlarını yoğunlaştırarak "Heykel´in Yıkımı" olarak adlandırdıkları günün yıldönümüne denk gelen 14 Ağustos Pazar günü Mescid-i Aksa´ya kalabalık bir şekilde baskın düzenleme çağrıları yaptığı kaydedildi.

© 2022, Burak Mukaddes Mekanları Tanıtma Ve Kültür Derneği
naature