İşgalci Yahudi Yerleşimciler Gruplar Halinde Mescid-i Aksa´ya Baskın Düzenliyor.

 Fanatik Yahudi örgütleri, bugün Mescid-i Aksa´ya kalabalık şekilde baskın düzenleme çağrısı yapmıştı.

Yahudi yerleşimciler ve fanatik Yahudi örgütleri bu sabah (14 Ağustos Pazar) işgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında Mescid-i Aksa´ya baskın düzenledi.

Yahudilerce kutsal sayılan sözde heykelin yıkılış yıldönümü münasebetiyle düzenlenen baskına katılanların sayısının haberin yazıldığı ana kadar 263´e ulaştığı ve yerleşimcilerin Mescid-i Aksa´ya gruplar halinde girdiği bildirildi.

Yüzlerce Yahudi yerleşimcinin de gruplar halinde Mescid-i Aksa´ya girmek için El-Mağaribe Kapısı önünde beklediği ifade edildi.

İşgal polisinin ve özel kuvvetlerin Mescid-i Aksa´ya bugün baskın düzenleyecek Yahudi yerleşimcileri korumak üzere bu sabah erken saatlerde Mescid-i Aksa´ya girdiği belirtildi.

İslami Vakıflar Dairesi, işgal polisinin baskına katılmak isteyen Yahudi yerleşimcilere kimliklerini teslim etmelerini şart koştuğunu açıkladı.

Fanatik Yahudi örgütleri, sözde heykelin yıkılış yıldönümü bahanesiyle Yahudi yerleşimcilere bugün Mescid-i Aksa´ya kalabalık bir şekilde baskın düzenleme çağrıları yapmıştı.

© 2023, Burak Mukaddes Mekanları Tanıtma ve Kültür Derneği
naature