İşgal Güçleri Nablus’un Beyta Ve Ğarmut Beldelerine Baskın Yaptı!

 İşgal güçleri Nablus´un beldelerine sabaha karşı baskın düzenleyip aramalar yaptı.

Filistin halkının huzurunu kaçırmaya devam eden Siyonist işgal güçlerinin bugün (27 Ağustos Cumartesi) sabaha doğru Batı Yaka’nın Nablus şehrine bağlı Beyta ve Ğarmut beldelerine çok sayıda askerle baskın düzenleyip bazı evlerde aramalar yaptığı belirtildi.

Beyta beldesindeki aktivist gençlerden Muhammed Duveykat verdiği bilgide, gece sabaha doğru saat bir buçuk civarında 6 devriye aracı ve bir asker taşıma aracılıyla beldeye gelen işgal güçlerinin Mazuz Rifat adındaki Filistinli vatandaşın evine baskın yapıp, evi gözetleme noktasına çevirdiklerini söyledi.

Duveykat, bir başka asker grubunun ise beldenin batı tarafındaki girişinde yer alan Beyta Kulübü merkezini köpekler eşliğinde basarak buradaki eşyalara zarar verdiklerini ve buraya ait kamera görüntülerine el koyduktan sonra geri çekildiklerini ifade etti.

Diğer taraftan yine aynı saatlerde Ğarmut beldesine baskın yapan işgal güçleri, beldenin doğu kesiminde yer alan mahallelerde birkaç evi basıp arama yaptılar.

Muhabirimize bilgi veren belde sakinlerinden Abdulgani Semmare, işgal güçlerinin silah ve avlanmada kullanılan fişekleri toplama bahanesiyle son haftalarda sürekli beldeye baskın düzenleyip arama yaptıklarını söyledi.

© 2023, Burak Mukaddes Mekanları Tanıtma ve Kültür Derneği
naature