İşgal Güçleri Filistinlilere Ait Yerel Es-senabil Radyosunu Kapattı

 Es-Senabil radyosuna gece baskını yapan işgalciler radyoyu kapatıp beş çalışanı da gözaltına aldı.

İşgal güçleri, El-Halil´e bağlı Dura kentindeki yerel radyo kanalı Es-Senabil´i kışkırtıcı yayın yaptığı bahanesiyle kapatarak çalışanlarını gözaltına aldı.

İşgal güçleri dün (30 Ağustos Salı) gece onlarca askeri araçla Dura kentine girerek Es-Senabil Radyo´nun merkezine baskın düzenledi.

Radyo binasındaki cihazlara el koyan işgal güçlerinin daha sonra radyoyu kapattığı, radyo çalışanlarından beş kişinin de gözaltına alındığı ifade edildi.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri, işgal güçlerinin radyo çalışanlarından Muntasır Nassar, Muhammed Ekrem, Nidal Amr, Ahmed Ed-Deraviş ve Hamid En-Nemmura´yı gözaltına aldığını söyledi.

Dura kentine düzenlenen baskın sırasında işgal güçleriyle Filistinliler arasında çatışmaların yaşandığı, Filistinli gençlerin işgal güçlerine taş ve molotof kokteyli attığı, iki işgal devriye aracıyla bir buldozerin alev aldığı bildirildi.

İşgal radyosu konuyla ilgili haberinde Filistinlilere ait yerel radyonun şiddete teşvik eden kışkırtıcı yayınlar yaptığı için kapatıldığını iddia etti.

© 2023, Burak Mukaddes Mekanları Tanıtma ve Kültür Derneği
naature