online bağış
burak bülten
Ağustos Ayında Mescid-i Aksa´ya 1915 Siyonist İşgalci Baskın Düzenledi

 Siyonist işgalcilerin Mescid-i Aksa’ya baskınları Ağustos ayında en yüksek seviyeye çıktı.

Quds Press Haber Ajansı´nın verilerine göre, Ağustos ayında Mescid-i Aksa´ya aralarında askerlerin de bulunduğu toplam 1915 Siyonist işgalci baskın düzenledi.

Ağustos ayında Mescid-i Aksa´ya 1742 Yahudi yerleşimcinin, 116 asker, polis ve istihbarat görevlisinin, 57 Yahudi öğrencinin baskın düzenlediği bildirildi.

Temmuz ayında Mescid-i Aksa´ya baskın düzenleyen işgalcilerin sayısında artış olmasına rağmen Ağustos ayındaki artışın daha da yüksek olduğu, Temmuz ayında Mescid-i Aksa´ya toplam 1114 Siyonist işgalcinin baskın düzenlediği belirtildi.

Ağustos ayında Yahudilerce "Heykel´in Yıkılışı" yıldönümü olarak anılan hafta içinde Mescid-i Aksa´ya baskınların yoğunlaştığı, 9-14 Ağustos tarihleri arasında 859 Yahudi yerleşimcinin ve yedi istihbarat görevlisinin Mescid-i Aksa´ya baskın düzenlediği kaydedildi.

Quds Press Haber Ajansı´nın raporunda ayrıca, 14 Ağustos´ta Mescid-i Aksa´da büyük gerginlik yaşandığı ve bir günde 400 Yahudi yerleşimcinin Mescid-i Aksa´ya girdiği, işgal güçlerinin baskına direnen cemaate müdahale ettiği ve cemaatten yaralananlar olduğu hatırlatıldı.

© 2022, Burak Mukaddes Mekanları Tanıtma Ve Kültür Derneği
naature