İşgal Polisi Mescid-i Aksa Bekçisine İki Ay Uzaklaştırma Cezası Verdi

 İşgal yönetimi uzaklaştırma cezaları ile Mescid-i Aksa´yı savunmasız bırakmaya çalışıyor.

İşgal güçlerinin bugün (6 Eylül Salı) Mescid-i Aksa bekçilerden birine Ekim ayı sonuna kadar Mescid-i Aksa´dan uzaklaştırma cezasını tebliğ ettiği bildirildi.

Mescid-i Aksa bekçilerinden Hamza Nimr, Quds Press Haber Ajansı´na konuyla ilgili yaptığı açıklamada, işgal güçlerince dün Babu´l-Amud bölgesinde gözaltına alındığını ve Kudüs´ün batısındaki El-Kışla polis merkezine götürüldüğünü söyledi.

Polis merkezinde Mescid-i Aksa´daki görevi hakkında sorguya çekildiğini ve kendisine Mescid-i Aksa´ya baskın düzenleyen Yahudiler için tehlike teşkil ettiğinin söylendiğini belirten Nimr, daha sonra serbest bırakıldığını ve bu sabah polis merkezine çağrılarak Mescid-i Aksa´dan uzaklaştırma kararının tebliğ edildiğini ifade etti.

Kudüs´teki İslami Vakıflar Dairesi´ne girmesinin kesin bir şekilde yasaklandığını bildiren Nimr, işgal polisinin Mescid-i Aksa´yı boşaltarak savunmasız bırakmak istediğini, önce murabıtlardan başladığını ve sonra sıranın Mescid-i Aksa bekçilerine geldiğini söyledi.

Mescid-i Aksa bekçilerinin işgalcilerin baskınları önünde engel olduklarını kaydeden Nimr, Mescid-i Aksa bekçilerinden ve İslami Vakıflar Dairesi görevlilerinden birçoğunun Mescid-i Aksa´dan uzaklaştırıldıklarını bildirdi.

© 2023, Burak Mukaddes Mekanları Tanıtma ve Kültür Derneği
naature