Mirac Kandilinde Kudüs´e Gidiyoruz..!

 MİRAÇ GECESİ KUDÜS SEFERİ

1.Gün
3 Mayıs Salı
İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış hatlar gidiş terminali Pegasus Havayolları Tel Aviv kontuarı önünde en geç saat 10:00´ da buluşma. İşlemler sonrası saat 12:25 Tel Aviv’ e hareket ve saat 14:30 da varış. Pasaport işlemleri ardından sonra Kudüs’e Hareket. Konaklayacağımız Otel Commodore otele varış, odalara yerleştikten sonra akşam yemeği sonrasında Miraç Gecesini ihya etmek için Mescid-i Aksaya Hareket. Mescid-i Aksa’da akşam ve yatsı namazı.

2.Gün
4 Mayıs Çarşamba
Sabah namazımızı Mescid-i Aksa’da kılıyoruz, Namaz sonrası kahvaltı otelimizde. Kahvaltıdan sonra EL HALİL’e hareket ediyoruz. Yaklaşık bir saatlik yolculuktan sonra El Halil şehrine varış. Halilürrahman Camiinde Hz. İbrahim, Hz. İshak, Hz. Yakup ve Hz. Yusuf Peygamberlerin ve zevcelerinin kabirlerinin ziyaret. Sonrasında Kudüs’e dönüş. Yol üzeri BEYTLAHM şehrine uğrayarak Hz. İsa Peygamberin. doğduğu yer olan kutsal doğuş kilisesinin ziyaret edilmesi ve kilisenin karşısındaki Hz.Ömer camii nin görülmesinden sonra otelimizde akşam yemeğini yedikten sonra Yatsı namazından sonra Otele dönüş.
3.Gün
5 Mayıs Perşembe
Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş dönüş. Kahvaltı sonrası Zeytin dağına hareket. Zeytin dağından panoramik Mescid-i Aksa manzarası eşliğinde bölge hakkında bilgilendirmenin ve kısa bir fotoğraf molasının ardından Selman-ı Faris-i ve Rabiatul Adeviyye’nin makamlarının ziyaret edilmesi. Ardından Hz. Meryem’in ve Hz. Ömer’in torunu Muciriddin Hanbeli’nin Kabrini ziyaret ettikten sonra Tekbir Dağına Hareket.
Sonra Otelde akşam yemeği ve yatsı namazı için Mescid-i Aksa´ya gidiş dönüş, namaz sonrası otele dönüş ve geceleme otelimizde.

4.Gün
6 Mayıs Cuma
Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş dönüş. Kahvaltıdan sonra, Hz. Davut Kabri ve Külliyesini ziyaret ardından Tarihi Ermeni ve Hristiyan Mahalleleri geçerek Selahaddin Eyyubi Mescidi ve itikâfa girdiği mağarayı ziyaret. Ardından Kıyamet kilisesi ne varış. Burayla ilgili bilgilendirmenin ve Hz. Ömer Camii’nin ziyaret edilmesinden sonra Burak duvarının görülmesi ve sonrasında, tarihi Kudüs çarşılarını gezerek Mescid-i Aksa’ya gidiş. Burada ( açık olduğu takdirde ) İslam eserleri müzesinin ve Burak mescidi´nin ziyaret edilerek görülmesi. Cuma Namazı´nın Mescid-i Aksa´da kılınmasından sonra Mescidi Aksanın içindeki tüm islami eserlerin tanıtımı ve gezilmesi, gezi sonrası serbest zaman, Otelde akşam yemeği ve yatsı namazı için Mescid-i Aksa´ya gidiş dönüş, namaz sonrası otele dönüş ve geceleme otelimizde.

5.Gün
7 Mayıs Cumartesi
Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş dönüş. Kahvaltı sonrası otelden ayrılış. Yol üzerinde Me’menullah Mezarlığı ziyaret ettikten sonra Yafa’ya hareket.
Tarihi Yafa Sur kalıntılarını gördükten sonra
İsrailliler tarafından Ermeni bir aileye hediye edilen Bahr Mescidini ziyaret. Ardından
Tarihin en büyük ticaret merkezi olan, Yafa Limanında anlattıktan sonra
Sultan II. Mahmud Camii ve külliyesinde mola verip ardından
Osmanlı Kışlası ve Sultan Abdulhamit Han’ın 25. Taht yılı şerefine inşa edilen tarihi Saat Kulesi’ni ziyaret en son Hasan Bey Camiisini ziyaret ettikten
Tel-aviv Havalimanına hareket. Yaklaşık bir saatlik yolculuktan sonra Havalimanına varış. Chek inn ve pasaport işlemlerinden sonra Pegasus Hava Yollarına ait PC 784 Sefer sayılı uçakla saat 15.40’de Sabiha Gökçen’e uçuş. Saat 18.00’da iniş.


***Rehber turun içeriğini değiştirmemek kaydı ile tur sıralamasında değişiklik yapabilir.

Otel Bilgileri
Commodore Hotel Müslümanlara Aittir. İçki Bulunmaz.
Yiyecekler Helaldir.
Mescid-i Aksa’ya 1 KM Uzaklıkta Olup Namazlara Hareme Kadar Otobüs İle Gidiliyor.
TEL : +972 2 6271414
WEB: http://www.commodore-jer.com/index.htm

© 2023, Burak Mukaddes Mekanları Tanıtma ve Kültür Derneği
naature