online bağış
burak bülten
Mescidi Aksa´da Seksen Bin Kişi Bayram Namazı Kıldı

 Siyonist işgal güçlerinin tüm engellemelerine rağmen Kudüs´teki Mescidi Aksa bu bayramda da bayram namazı kılmak için gelenlerle dolup taştı. Filistin Enformasyon Merkezi´nin Kudüs´teki muhabirlerinin verdiği bilgilere göre Mescidi Aksa´da en az seksen bin kişi bayram namazı kıldı.

Mescidi Aksa Müdürü Şeyh Ömer El-Kisvani´nin verdiği bilgilere göre Mescidi Aksa´da bayram namazı kılanların önemli bir kısmını Kudüs´te yaşayan Müslümanlar oluşturuyordu. Ancak Filistin´in 1948´de işgal edilmiş bölgelerinden de çok sayıda Müslüman bayram namazlarını Mescidi Aksa´da kılmak için gelmişti. Mescidi Aksa´da bayram namazı kılanların arasında Filistin dışından gelmiş olan Müslümanlar da vardı.
Mescidi Aksa´da bayram namazını bu bayramda Şeyh Yusuf Ebu Sinine kıldırdı ve bayram hutbesini okudu. Hutbesinde bayram ve kurbanın önemi ve uyulması gereken kuralları üzerinde duran Şeyh Ebu Sinine Müslümanlardan bu vesileyle siyonist işgal rejiminin zindanlarındaki esirlere de destek vermelerini istedi ve bu esirlerin özgürlüklerine kavuşmak için aylardan beri açlık grevinde olanların bulunduğunu hatırlattı.

© 2022, Burak Mukaddes Mekanları Tanıtma Ve Kültür Derneği
naature