online bağış
burak bülten
İşgal Mahkemesi Mescid-i Aksa Murabıtlarına Hapis Ve Para Cezası Verdi

 Kudüs´teki işgal rejimi Merkez Mahkemesi,  Silvan´dan Halil Abbasi ve Necib Kavasimi ile Ummu´l-Fahm´dan Muhammed Cebbarin hakkındaki kararını açıkladı.

Abbasi, Kavasimi ve Cebbarin yaklaşık beş ay önce Mescid-i Aksa´da faaliyet gösteren yasa dışı murabıtlar örgütüne üye oldukları suçlamasıyla gözaltına alınmıştı.
İşgal mahkemesinin Abbasi, Kavasimi ve Cebbarin´in her birini 14 ay hapis ve 15 bin şikel para cezasına mahkûm ettiği, gözaltına alındıkları günden bu yana işgal zindanlarında yattıkları süre göz önüne alınarak 9 ay daha hapis yatacakları belirtildi.
İşgal mahkemesinin Mescid-i Aksa´da baskınlara karşı nöbet tuttukları için cezalandırdığı üç Filistinliyi Kudüsümüz İnsan Hakları Müessesesinden Avukat Hasan Tabbace´nin savunduğu kaydedildi.
Kudüsümüz İnsan Hakları Müessesesi Müdürü Avukat Halid Zebarika, dosyanın baştan beri keyfi bir şekilde ele alındığını ve işgal istihbaratı, polisi ve mahkemesinin, hatta başbakanlık ofisinin ve çeşitli bakanlıkların murabıtların hapis cezası alması için işbirliği yaptıklarını söyledi.

© 2022, Burak Mukaddes Mekanları Tanıtma Ve Kültür Derneği
naature