İşgalci Yahudi Yerleşimciler Bu Sabah Mescid-i Aksa´ya Baskın Düzenledi

 Yahudi yerleşimci grupları bu sabah (5 Ekim Çarşamba) işgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında El-Mağaribe Kapısı´ndan girerek Mescid-i Aksa´ya baskın düzenledi.

İşgal polisinin ve özel kuvvetlerinin Yahudi yerleşimcilere Mescid-i Aksa´nın avlusunda baskın boyunca eşlik ettiği bildirildi.
Yahudi yerleşimcilerden bazıları baskın sırasında Mescid-i Aksa´nın avlusunda ayin yapma girişiminde bulunurken, Mescid-i Aksa cemaati ve ilim öğrencileri yüksek sesle tekbir getirerek baskını protesto etti.
Bu arada, işgal güçlerinin baskınlara karşı direndikleri için isimlerini kara listeye aldığı kadın aktivistlerin ve birçok Kudüslünün Mescid-i Aksa´ya girmesine yine izin vermediği ve kadın aktivistlerin Mescid-i Aksa kapıları önünde oturma eylemlerini sürdürerek Kur´an-ı Kerim okudukları ifade edildi.
Mescid-i Aksa´yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında ikiye bölme planları yapan işgal yönetiminin teşvikiyle Mescid-i Aksa´ya baskın düzenleyen Yahudi yerleşimcilerin baskınlar için cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ettiği belirtildi.

© 2023, Burak Mukaddes Mekanları Tanıtma ve Kültür Derneği
naature