İki Gün İçinde 272 Yahudi Yerleşimci Mescid-i Aksa´ya Baskın Düzenledi

 Yüzlerce Yahudi yerleşimci dün ve bu sabah (10 Ekim Pazartesi) işgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında Mescid-i Aksa´ya baskın düzenledi.

Quds Press Haber Ajansı, dünden bu yana Mescid-i Aksa´ya baskın düzenleyen Yahudi yerleşimci sayısının 272´ye yükseldiğini ve bu sabah işgal güçleri himayesinde 161 Siyonistin Mescid-i Aksa´nın avlusuna girdiğini bildirdi.
İşgal güçleri özel kuvvetlerinin baskına katılan Yahudi yerleşimcileri El-Mağaribe Kapısı´ndan Mescid-i Aksa´ya girdikleri andan Es-Silsile Kapısı´ndan çıktıkları ana kadar sıkı bir şekilde koruduğu ifade edildi.
Mescid-i Aksa´ya düzenlenen baskına katılanların 3´ünün işgal istihbaratı görevlisi, 30´unun Yahudi öğrenci ve 128´inin de dindar Yahudiler oldukları, bazılarının baskına dini kıyafetleriyle katıldıkları belirtildi.
Bu arada işgal güçlerinin sabah erken saatlerden itibaren Mescid-i Aksa´nın kapılarında güvenlik önlemlerini artırdığı, içeri girenlerin çantalarının arandığı ve kimliklerine çıkışta geri verilmek üzere el konulduğu kaydedildi.

© 2023, Burak Mukaddes Mekanları Tanıtma ve Kültür Derneği
naature