Onlarca Yahudi Yerleşimci Bu Sabah Mescid-i Aksa´ya Baskın Düzenledi

 Onlarca Yahudi yerleşimci  (19 Ekim Çarşamba) işgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında Mescid-i Aksa´ya baskın düzenledi.

Kudüs´teki İslami Vakıflar Dairesi, sabah saatlerinde 295 Yahudi yerleşimcinin Mescid-i Aksa´ya baskın düzenlediğini, yerleşimcilerin işgal polisinin ve özel kuvvetlerin himayesinde Mescid-i Aksa´nın avlusunda dolaştıklarını bildirdi.
Yahudilerce kutsal sayılan Sukot bayramı münasebetiyle Mescid-i Aksa´ya dün de onlarca Yahudi yerleşimci baskın düzenledi ve Mescid-i Aksa cemaati ile ilim öğrencileri yüksek sesle tekbir getirerek baskını protesto etti.
Fanatik Yahudi cemaatlerinin çağrısı üzerine baskına katılan Yahudi yerleşimciler, Mescid-i Aksa avlusunda fotoğraf çekip başlarındaki hahamlardan ve rehberlerden sözde heykel hakkında bilgi aldı.
Baskınlar için genelde cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih eden yerleşimcilerin El-Mağaribe Kapısı´ndan gruplar halinde Mescid-i Aksa´ya girdikleri ve avlusunda bir süre dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı´ndan çıktıkları ifade edildi.

© 2023, Burak Mukaddes Mekanları Tanıtma ve Kültür Derneği
naature