Bahr, Filistin Halkını Ve Gruplarını Mescid-i Aksa´yı Savunmaya Davet Etti

 Filistin Parlamentosu Başkan Yardımcısı Ahmed Bahr, Filistin halkını ve gruplarını hep birlikte Mescid-i Aksa´yı korumak amacıyla seferber olmaya davet etti.

Bahr, işgal rejimi başbakanı Benyamin Netanyahu´nun Mescid-i Aksa altındaki kazı çalışmalarına bizzat katılmak isteğini açıkladığını ve işgal polisinin Knesset üyelerinin Mescid-i Aksa´ya baskın düzenlemesine izin verilmesi yönündeki tavsiyesini hatırlattı.
Filistin Parlamentosu Başkan Yardımcısı Bahr, bugün (26 Ekim Çarşamba) konuyla ilgili yayınladığı ve Filistin Enformasyon Merkezi´ne de ulaşan bildiride, Mescid-i Aksa´yı hedef alan planların tehlikeli boyutlara ulaştığını söyledi.
Bahr, Netanyahu´nun ve Knesset üyelerinin baskınlara ve kazı çalışmalarına bizzat katılmak istemelerinin Mescid-i Aksa´yı önümüzdeki günlerde bekleyen tehlikeler hakkında ipucu verdiğini ifade etti.
İşgal rejimi siyasetinin en tepesindeki ismin Mescid-i Aksa´ya yönelik planlara bizzat katılmasının Filistin halkını hızlı bir şekilde Mescid-i Aksa´yı savunmak için seferber olmaya sevk etmesi gerektiğini kaydeden Bahr, Netanyahu ve işgal liderlerinin Mescid-i Aksa´ya zarar vermek ve sözde heykeli inşa etmek için tehlikeli bir döneme hazırlandıklarını bildirdi.
Bahr, Filistin halkı yaşadığı müddetçe işgalcilerin Mescid-i Aksa´ya zarar vermelerine izin vermeyeceğini dile getirdi.

© 2023, Burak Mukaddes Mekanları Tanıtma ve Kültür Derneği
naature