İşgal Güçleri Batı Yaka´da Birçok Kişiyi Gözaltına Aldı

 İşgal güçleri Batı Yaka´nın kentlerine ve köylerine günlük olarak düzenlediği baskınları sürdürüyor.

Ramallah yakınlarındaki Silvad beldesinde işgal güçlerinin Teysir Mahir Şakir, eski esir Rabhi Hazne, sağlık görevlisi Luey Faris, eski esir İbrahim Nasır Hammad ve eski esir Malik Hamid´i gözaltına aldığı bildirildi.
İşgal güçlerinin ayrıca Ramallah´taki El-Celzun Mülteci Kampı´ndan Cihad Nidal Alyan ve El-Halil´e bağlı Beyt Ava beldesinden Mutez Nayif Müsalime ile Abdülfettah Nayif Müsalime´yi gözaltına aldığı ifade edildi.

      Batı Yaka´nın kuzeyindeki Nablus vilayetine bağlı Sebastiya beldesinde de işgal güçleri Hani Mahir Kayed ve Malik Mithad Kayed´i gözaltına aldı.
Filistin Enformasyon Merkezi´nin yerel kaynaklardan edindiği bilgiye göre, işgal güçleri birçok devriye asker taşıma aracıyla beldeye baskın düzenledi.
İşgal güçlerinin ayrıca bu sabah (31 Ekim Pazartesi) erken saatlerde Cenin´in güneyindeki Merke beldesine baskın düzenlediği, cadde ve sokaklarında devriye dolaştığı, belde girişini saatlerce kapalı tuttuğu kaydedildi.
İşgal güçlerinin Kalkiliya vilayetinde de Azun beldesine gece yarısı baskın düzenlediği ve sabah saatlerine kadar arama yaptığı bildirildi.

© 2023, Burak Mukaddes Mekanları Tanıtma ve Kültür Derneği
naature