Şeyh İkrime Sabri, Kudüs´e Daha Çok Destek Olunmasını İstedi

 Yüksek İslami Heyet Başkanı Şeyh İkrime Sabri, İslam İşbirliği Teşkilatı´nın Filistin´de temsilcilik açmasını takdirle karşılayarak, teşkilattan Yahudileştirme tehlikesiyle karşı karşıya olan Mescid-i Aksa ve Kudüs´e daha çok ilgi göstermesini istedi.

Şeyh İkrime Sabri, dün (1 Kasım Salı) Ramallah´taki İİT temsilciliğini ziyaretinde Yahudi yerleşimcilerin günlük olarak Mescid-i Aksa´ya gerçekleştirdikleri baskınlar ile Mescid-i Aksa´nın altında ve çevresinde yürütülen kazı çalışmalarına dikkat çekti.
UNESCO´nun Mescid-i Aksa´nın sadece Müslümanlara ait olduğu yönünde verdiği kararı takdir eden Şeyh İkrime Sabri, Mescid-i Aksa´nın Müslümanların inançlarının bir parçası olduğunu hatırlattı.
Kudüs halkının direnişini desteklemek için özel bir bütçe tahsis edilmesini isteyen Şeyh İkrime Sabri, başkanlığını yaptığı Yüksek İslami Heyet´in Kudüs´ü ve Mescid-i Aksa´yı savunmak için yürüttüğü faaliyetler hakkında bilgi verdi.
İİT Filistin temsilcisi Büyükelçi Ahmed Er-Ruveydi de Şeyh İkrime Sabri´ye ziyareti dolayısıyla teşekkür ederek, Yüksek İslami Heyet Başkanı´nın sunduğu fikirlerin izlemeye değer olduğunu söyledi.

© 2023, Burak Mukaddes Mekanları Tanıtma ve Kültür Derneği
naature