Kudüs Üniversitesi´ndeki Çatışmalarda 47 Filistinli Yaralandı

 Doğu Kudüs´teki Kudüs Üniversitesi kampüsünde dün (1 Ekim Salı) işgal güçleriyle Filistinliler arasında yaşanan çatışmalarda 47 Filistinli yaralandı.

Quds Press Haber Ajansı, Filistinli gençlerle işgal güçleri arasında çatışmaların işgal güçlerinin Ebu Dis beldesine baskın düzenlemesi ve işgal ordusuna ait araçların Kudüs Üniversitesi yakınlarında mevzilenmesi üzerine çıktığını ifade etti.
İşgal güçlerinin üniversite kampüsü içine ve çevresine ses bombası ve göz yaşartıcı bomba attığı, çok sayıda öğrencinin atılan bombalardan çıkan yoğun gazdan etkilendiği bildirildi.
Filistin Kızılayı, ilk yardım ekiplerinin plastik mermiyle yaralanan iki öğrenciye müdahalede bulunduğunu, 45 öğrencinin de bombalardan çıkan zehirli gazdan etkilendiğini açıkladı.
İşgal güçlerinin son dönemde Ebu Dis´teki Kudüs Üniversitesi´ne baskılarının arttığı, üniversite kampüsüne ve çevresine düzenlenen baskınların üniversitedeki eğitimi olumsuz etkilediği ifade edildi.
İşgal güçlerinin ayrıca El-Halil´deki Filistin Politeknik Üniversitesi kampüsüne de göz yaşartıcı bomba attığı ve birçok öğrencinin bombalardan çıkan yoğun dumandan etkilendiği belirtildi.

© 2023, Burak Mukaddes Mekanları Tanıtma ve Kültür Derneği
naature