online bağış
burak bülten
Şeyh Raid Salah, Mescid-i Aksa´ya Sahip Çıkılmasını İstedi

 1948´de işgal edilen Filistin topraklarında faaliyet gösteren İslami Hareket´in lideri Şeyh Raid Salah, Mescid-i Aksa´ya sahip çıkılmasını isteyerek, "Mescid-i Aksa tehlikede. Bu dönem hayati öneme sahip" dedi.

İşgal rejimine ait Ramon Cezaevi´nden avukatı aracılığıyla yaptığı açıklamada, Filistinliler ile Araplardan ve Müslümanlardan Mescid-i Aksa´yı savunmalarını isteyen Şeyh Raid Salah, Mescid-i Aksa´nın UNESCO tarafından kabul edilmeden önce de sadece Müslümanlara ait olduğunu hatırlattı.
UNESCO´nun kararının bilinen bir gerçeği teyit ettiğini söyleyen Şeyh Raid Salah, işgal rejiminin UNESCO´nun kararına karşı çıkarak İslam´a, Müslümanlara, Arap dünyasına ve Filistin halkına açıkça savaş açtığını ifade etti.
İşgal rejiminin tarihi gerçekleri değiştirmeyi hedeflediğini belirten Şeyh Raid Salah, işgalcinin asılsız hikâyesini zorla dayattığı dönemin sona erdiğini bildirdi.
Kefer Kasım katliamının yıldönümüne de değinen Şeyh Raid Salah, işgal altındaki Filistin topraklarında işgalcilerin işledikleri katliamların hiç sona ermediğini söyledi.
İşgal rejiminin kazı çalışmalarıyla Mescid-i Aksa´da hakkı olduğunu ispat etmeye çalıştığına dikkat çeken Şeyh Raid Salah, "İşgalcilerin Mescid-i Aksa´nın tek bir zerresinde dahi hakları yok" dedi.

© 2021, Burak Mukaddes Mekanları Tanıtma Ve Kültür Derneği
naature