2017 Sömestr Tatilinde 3 Mescidde 3 Cuma Kılıyoruz..!

 
KUDÜS BAĞLANTILI UMRE - 3 MESCİDDE 3 CUMA

16 Gece 17 Gün / 3 Gece Kudüs - 9 gece Mekke - 4 gece Medine

KUDÜS OTEL-Commedore 3* Yürüme Sabah ve Akşam Yemek Tabldot
MEKKE OTEL Safwah Al Bayt 3* 1.5 km Servisli Sabah ve Akşam Yemek Tabldot
MEDİNE OTEL MERKEZİYE 3* 200 mt Sabah ve Akşam Yemek Tabldot
GİDİŞ 19 Ocak 2017 Perşembe İstanbul / Amman / Kudüs
ARA GEÇİŞ 22 Ocak 2017 Pazar Amman / Cidde/ Mekke
ARA GEÇİŞ 31 Ocak 2017 Salı Mekke / Medine
DÖNÜŞ 4 Şubat 2017 Cumartesi Medine / Amman/ İstanbul
Kişi başı fiyatlardır.
Dbl / 2’li oda      Trp / 3’lü oda      Quad / 4’lü oda

1.450 $                  1.400 $                      1.350 $

00/02: 250 $ yataksız-02/06: 700 $ yataksız-06/11: 800 $ yataksız

* İçerik aynı kalmak kaydıyla programda değişiklik yapılabilir *


FİYATLARA DAHİL OLAN HİZMETLER

 Vize işlemleri
 Diyanet kartı
 Yurtdışı çıkış harcı
 Belirtilen tarihlerde Ekonomik uçak bileti.
 Seyahat sağlık sigortası ve tüm alan vergileri
 Kudüs, Medine ve Mekke deki Tüm Transferler
 Belirtilen Otellerde konaklama
 Tabldot büfe Kahvaltı ve Akşam yemekleri
 Kudüs,Mekke ve Medine ‘deki tüm ziyaret ve geziler
 rehberlik hizmeti dâhildir

FİYATLARA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 Öğle yemekleri
 Şahsi harcamalar
HEDİYELERİMİZ
 Umre Rehber kitapçığı
 Seyahat çanta
 Omuz Çanta
 Sırt (terlik) Çanta
 5 lt. Zemzem (Medine H.Limanında verilecek)

ULAŞIM
Ürdün Hava Yolları ile İstanbul/Amman/Amman/Cidde/Medine/Amman/İstanbul

VİZE İÇİN GEREKEN BELGELER (Kudüs İçin)
* En az 1 Yıl Süresi olan pasaport
* Liste vizesi alındığından pasaportlara vize ve giriş-çıkış kaşesi vurulmamaktadır.
* 18 Yaş altı yolcular yanlarında ana-baba olmaksızın giriş yapamayacaklardır
* Yeşil Pasaportlara vize gerekmemektedir.

GEREKLİ AÇIKLAMALAR
Vizeler liste şeklinde alınacağı için pasaportlara genelde vize vurulmamaktadır.

TAVSİYELER & BİLGİLER
* Uçuştan en az 3,5 saat önce Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş de bulununuz.
* Parfüm, kolonya, traş köpüğü, makas, tırnak makası vb. eşyanızı bagaj valizinize koyunuz. Yanınızda bulundurmayınız
* Çok büyük olmamak kaydıyla video kamera ve fotoğraf makinesi bulundurabilirsiniz. Havalimanında ve başka yerlerde İsrail asker ve görevlilerinin fotoğraflarını çekmeyiniz.
* Havalimanı giriş ve çıkışlarda görevlilerin soru sorması halinde sakin ve sabırlı cevaplar veriniz.
* Eczaneler yerel doktor reçetesi olmadan aspirin dâhil ilaç vermediğinden, kullanmakta olduğunuz ilaçlar varsa yanınıza alınız.
* Yanınızda Amerikan Doları bulundurun (1-5 ve 10´ luk). Kişi başı toplam 150-200 dolar yeterli gelmektedir.
* 1 Usd = 3.85 İsrail Şekeli, 1 Euro = 5 İsrail Şekeli (Döviz Büfeleri Serbest Kuru biraz daha yüksek olabilir)
* Telefonunuz yurtdışından aramalara açıksa orada da kullanabilirsiniz (Tüm operatörler için geçerlidir. Arama fiyatlarını operatörünüzden öğreniniz.)

 

UMRE KAYIT İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR
 Pasaport (Çipli pasaport en az 1 yıllık geçerlilik süresi ve boş vize sayfası olmalı)
 Nüfus cüzdan fotokopisi ( önlü ve arkalı T.C kimlik numarası zorunludur)
 1 adet fotoğraf ( arka fonu beyaz)
 Vukuatlı nüfus kayıt örneği aslı ( 45 yaş altı bayanlar, evliler ve çocuklar ile gidecek aileler için)
 45 yaş altı bayan olanlar için eşi ile gelmiyorsa 1.dereceden bay akrabaları ile gidebilirler. Bunun için ise de aşağıda yazılı evrakları getirmeleri gerekmektedir.
a. Muvafakatname. (Evli ise eşinden, bekâr ise babasından ) Noter tasdikli olmalı.
b. Taahhütname. (gideceği 1.dereceki akrabasından noter tasdikli taahhütname)
c. Vukuatlı Nüfus kayıt örneği ( muvafakat edenle taahhüt eden kişilerin akraba olduğunu gösterir)
Not: Yalnız gidecek 18 yaş altı erkek çocuklar için de mahrem gerekmektedir.
Muvafakatname örneği;
Ben Hüseyin ÖZEL, eşim Fatma ÖZELin umre seyahati için Suudi Arabistan’a dayısı Cemal KAHRAM ile gidip gelmesine muvaffak ediyorum.
Taahhütname örneği;
Ben Cemal KAHRAM, annemi (Halam,teyzem,yeğenim,kayınvalidem,gelinim vb.) Fatma ÖZEL´i beraberimde umre seyahati için Suudi Arabistan’a götürüp getireceğime ve her türlü masraflarını karşılayacağımı beyan ve taahhüt ederim.
• Gidiş Tarihine 20 gün kala tüm evrakların aşağıda belirttiğimiz merkez ofis adresimize Kargo veya elden gelmesi gerekmektedir.

ÖRNEK TUR PROGRAMI KUDÜS

1.Gün: Saat 11.30’te İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatlar terminali ANJUM TURİZM kontuarı önünde buluşma. Check in işlemlerinin tamamlanmasından sonra, Ürdün Havayollarına ait RJ 166 sefer sayılı uçakla 14.35’de Amman’a uçuş. Saat 16.45’te Amman’a varış. Gümrük işlemlerinden sonra otobüslerle İsrail Alamby Hudut Kapısına Hareket ediyoruz İsrail’e Giriş İşlemleri Ardından Peygamberler şehri Kudüs-ü Şerif´te konaklama yapacağımız otelimize hareket. Varışımıza müteakiben odalarımıza yerleşme geceleme otelimizde.
3.Gün: Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş dönüş. Kahvaltıdan sonra, eski Kudüs şehri ve çarşılarını gezerek ve Çile yolundan geçerek kıyamet kilisesi ne varış. Burayla ilgili bilgilendirmenin ve Hz. Ömer Camii’nin ziyaret edilmesinden sonra Ağlama duvarının görülmesi ve sonrasında, tarihi Kudüs çarşılarını gezerek Mescid-i Aksa’ya gidiş. Burada ( açık olduğu takdirde ) İslam eserleri müzesinin ve Burak mescidi´nin ziyaret edilerek görülmesi. Cuma Namazı´nın Mescid-i Aksa´da kılınmasından sonra Mervan Mescidi´nin gezilmesi, gezi sonrası serbest zaman, Otelde akşam yemeği ve yatsı namazı için Mescid-i Aksa´ya gidiş dönüş, namaz sonrası otele dönüş ve geceleme otelimizde.
2.Gün: Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş dönüş, Namaz sonrası kahvaltı otelde. Kahvaltıdan sonra EL HALİL’E hareket. Yaklaşık bir saatlik yolculuktan sonra El Halil şehrine varış. Halilürrahman Camiinde Hz. İbrahim, Hz. İshak, Hz. Yakup ve Hz. Yusuf (hepsine selam olsun) Peygamberlerin ve zevcelerinin kabirlerinin ziyaret edilmesinden sonra Kudüs’e dönüş. Yol üzeri BEYTLAHM şehrine uğrayarak Hz. İsa. a.s. doğduğu yer olan kutsal doğuş kilisesinin ziyaret edilmesi ve kilisenin karşısındaki Hz. Ömer camii nin görülmesinden sonra Kudüs’e dönüş. Otelde akşam yemeği. Yatsı namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş dönüş ve geceleme otelimizde.
4.Gün: Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş dönüş. Kahvaltı sonrası otelden ayrılış, Zeytin dağına hareket. Zeytin dağından panoramik Mescid-i Aksa manzarası eşliğinde bölge hakkında bilgilendirmenin ve kısa bir fotoğraf molasının ardından Selman-ı Faris-i ve Rabiatul Adeviyye’nin makamlarının ziyaret edilmesi sonrasında Ölü denize (Lut Gölü) hareket. Yol üzerinde Hz. Musa’nın külliyesini ve makamını ziyaret. Ölü deniz bölgesinin gezilmesinden sonra dünya tarihinin en eski şehirlerinden olan ERİHA şehrinde bir süre istirahat ve şehir turunun akabinde Emevi döneminden kalma Hişam’ın sarayının görülmesi ve Kudüs´e dönüş. Hz. Davud’un kabrinin ziyaret edilmesi sonrasında Amman Havaalanına Hareket Aleby Hudut kapısına yaklaşık bir saatlik yolculuktan sonra Havalimanına varış. Chek inn ve pasaport işlemlerinden sonra Ürdün Hava Yollarına ait RJ 700 Sefer sayılı uçakla saat 21.00’da Cidde’ye uçuş. Saat 00.05’de Cidde’ye İniş Bizi Bekleyen Otobüslerle Mekke’ye Hareket.


ÖRNEK TUR PROGRAMI MEKKE

5.GÜN: Mekke’ye Varış Ve Umrenin Yapılması: Otele varış. Otele yerleştikten sonra Din görevlilerde Otel lobisindebuluşma Umre ibadeti için Kâbe-i Muazzama gidiş.
6.GÜN: Serbest Gün.
7.GÜN: Mekke Çevre Ziyaretlerine Gidiş: Sabah namazından sonra otelin lobisinde toplanılıp, din görevlileri eşliğinde Mekke’deki ziyaret yerleri olan, Sevr Daği, Arafat, Müzdelife, Mina, Şeytan Taşlama, Nur Daği, Cennet’ü-l Mualla, Cin Mescidi, Peygamber Efendimiz ’in Doğduğu Ev’i Ziyaret Ve ardından Otele Dönüş.
8.GÜN: Serbest Gün.
9.GÜN: Cürane Umresinin Yapılması: Yatsı namazından sonra otelin lobisinde toplanılıp, din görevlileri eşliğinde 35 km. uzaklıktaki Taif yolu üzerinde Peygamber Efendimizin (S.A.V) şükür Umre ’sine niyet ettiği yer olan CÜRANE’ya gidip orada iki rekât umre namazı kılarak niyet edip, Kâbe’ye geçerek Umrenin yapılması.
10.11.12. ve 13.GÜNLER: Serbest Günler. Dileyenler rehberler eşliğinde çevredeki mikat bölgelerine giderek Umre ‘ye niyet edebilirler.

ÖRNEK TUR PROGRAMI MEDİNE

14.GÜN: Veda Tavafı, Medine’ye Geçiş ve Selamlamanın Yapılması: Veda tavafı için Sabah namazından sonra Din görevlisi ile otel lobisinde buluşma. Öğle Namazından sonra otobüslerle Medine-i Münevver’e hareket 5,5 saat yolculuğun ardından Medine´ye varış ve otele yerleşme. Akşam Yemeğinden sonra rehberler ve din görevlileri eşliğinde Mescit-i Nebevi ’ye gidiş Efendimiz S.A.V selamlamanın yapılması.
15.GÜN: Medine Ziyaret Yerleri ve Hurma Bahçesine Gidiş: Sabah kahvaltısından sonra otelin lobisinde toplanıp, rehberler ve din görevlileri eşliğinde otobüslerle Medine’deki ziyaret yerleri olan, Uhud Daği, Hz. Hamza Şehitliği, Kıbleteyn Mescit, Yedi Mescitler, Quba Mescidi ve Cuma Mescitlerinin gezilmesi. Ardından hurma bahçesine geçip Alışveriş ve otele dönüş.
16.GÜN: Medine Çevre Ziyaretlerin Yapılması: Sabah kahvaltısından sonra otelin lobisinde toplanıp, rehberler ve din görevlileri eşliğinde yaya olarak, Çevre ziyaretleri olan Cennet-ül Baki, Mescit-i Gamama, Hz. Osman Mescidi, Hz. Fatma Mescidi, Hz. Ali Mescidi ve İlk Ezan Okuyan Bilal-i Habeşi Mescitlerinin Gezilmesi ve Serbest zaman
17.GÜN: Dönüş: Rehberler eşliğinde Mekke’den Cidde Havalimanı’na geçiş RJ 723 Sefer Sayılı Ürdün Havayolları Uçağı İle 05.55 de Amman’a Hareket 06.35 de Amman’a İniş yine Ürdün Hava Yollarının RJ 166 Sefer Sayılı Uçağı İle 11.20 de İstanbul’a hareket 13:45 De İstanbul’a varış.

 

© 2023, Burak Mukaddes Mekanları Tanıtma ve Kültür Derneği
naature