online bağış
burak bülten
Kudüs´te Baskın!

 İşgal güçlerinin bu sabah  Batı Yaka ve Kudüs´ün çeşitli bölgelerine baskın düzenlediği ve ikisi üniversite öğrencisi birçok kişiyi gözaltına aldığı bildirildi.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabirinin yerel kaynaklardan edindiği bilgiye göre, işgal güçleri sabah erken saatlerde Tulkerem Kampı´nda Halid Abdurabbihi isimli gencin evine baskın düzenleyerek arama yaptı ve Filistinli genci gözaltına aldı.
İşgal güçlerinin Kalkiliya´nın doğusundaki Azun beldesinin girişini kapattığı, Azun ve Azbetu´t-Taybe beldeleri arasındaki yola barikat kurduğu, Azun beldesi çevresinde arazi taraması yaptığı ifade edildi.
İşgal güçlerinin Cenin´in güneyindeki Seyletu´z-Zuhr, Caba ve El-Findukumiyye beldelerine baskın düzenlediği, Seyletu´z-Zuhr beldesinde eski esir Fahd Zarur´u gözaltına alarak evinde arama yaptığı belirtildi.
İşgal güçleri Kudüs´e bağlı El-İseviyye köyünde de Memun Basil Mahmud, Nur Mahir Muheysin ve Semir Atiyye ile Ahmed Abdurrauf Mahmud´u gözaltına aldı.
El-Halil´de Hatem Ebu Fenar´ı Yatta beldesindeki evine baskın düzenleyerek gözaltına alan işgal güçlerinin Şadi Alyan isimli genci de Kudüs´ün Cebelu´l-Mukebbir semtindeki evinde gözaltına aldığı kaydedildi.
İşgal güçleri ayrıca biri Beytlahim´de ve diğeri El-Halil´e bağlı Beni Naim beldesinde olmak üzere üniversite öğrencisi iki genç kızı gözaltına aldı.

© 2022, Burak Mukaddes Mekanları Tanıtma Ve Kültür Derneği
naature