İsrail´den Cezai Karar

İsrail Parlamentosu, Kudüs´te 4 İsrail askerinin ölmesine neden olan saldırıya karşılık bir dizi cezai karar aldı.

İsrail Parlamentosundaki (Knesset) Güvenlik ve Siyasi İşler Komisyonunun, işgal altındaki Doğu Kudüs´te 4 İsrail askerinin ölmesine neden olan saldırıya karşılık bir dizi cezai karar aldığı bildirildi.

İsrail Radyosunun haberine göre Komisyon, saldırıyı görüşmek üzere gerçekleştirdiği toplantıda "DEAŞ´a üye olduğundan ya da destek verdiğinden şüphelenilen herkesin idari olarak tutuklanması, saldırıyı gerçekleştiren Fadi Ahmed Hamdan el-Kanber´in Cebel Mukabber Mahallesi´ndeki evinin en kısa sürede yıkılması, bu ailenin, evlilik bağıyla aileye katılan bireyler için Kudüs´te oturum izni alma taleplerinin iptal edilmesi, Kanber´in cenazesinin ailesine teslim edilmemesi ve saldırının gerçekleşmesinden ötürü mutluluk duyduğunu ifade eden her Filistinlinin gözaltına alınmasına" karar verdi.

Kudüslülerin, Batı Şeria ya da Gazze´den bir Filistinliyle evlenmeleri durumunda, aileye yeni katılan bu bireyler için İsrail yönetiminden Kudüs´te oturum izni için talepte bulunması gerekiyor.

4 İsrail askeri öldü, 15 asker yaralandı!

İşgal altındaki Doğu Kudüs’ün güneyinde yer alan Armon HaNatziv Yahudi yerleşim biriminde İsrail askerlerinin toplanma alanına bir kamyonun girmesi sonucu 4 asker ölmüş, 15 askerin de yaralandığı bildirilmişti.

İsrail askerlerinin olay yerinde açtığı ateş sonucu saldırıyı düzenleyen kamyon şoförünün öldürüldüğü açıklanmıştı.

Filistin medyası eylemcinin Fadi el-Kanber olduğu bilgisini paylaşmıştı.

© 2023, Burak Mukaddes Mekanları Tanıtma ve Kültür Derneği
naature