Trump´tan Sonra İşgal Rejiminden 8 Bin Konuta Onay Verildi

Siyonist işgal rejimindeki basın yayın organlarının verdiği rakamlara göre, Amerika’nın yeni başkanı Donald Trump’ın yemin edip başkanlık koltuğuna oturmasıyla yerleşim birimlerinde konut yapmaya hız veren işgal hükümeti bu süre içinde 8 binden fazla konuta onay verdi.

İşgal hükümeti geçen Perşembe günü (2 Şubat) Batı Yaka’da 2086 konutun daha yapılmasına onay verdi. İşgal rejimi Kanal 2 televizyonu, işgal hükümeti İmar ve İskân Bakanı Yoav Galant’ın Başbakan Benyamin Netanyahu ve Savaş Bakanı Avigdor Lieberman ile koordineli bir şekilde hareket ederek yeni konut inşaatına izin verdiğini belirtti.

Daha önce 6 bin konutun inşaatına onay veren işgal hükümetinin, Trump’ın iktidara gelmesiyle Batı Yaka ve Kudüs’te yapılması için onayladığı konut sayısı 8 bini geçti.

İşgalci İsrail’in işgal ettiği Filistin toprakları üzerinde inşa ettiği yerleşkeleri genişletme veya yenilerini yapmasının İsrail-Filistin barışını etkilemeyeceği yönünde açıklama yapan Trump ve ekibi işgal hükümetinin Batı Yaka ve Kudüs’te binlerce konutluk projeleri teker teker hayata geçirmesine yeşil ışık yakmış oldu. Bunu fırsat bilen işgal hükümeti yeni yerleşkeler inşa etmekte, var olanları genişletmektedir. 

© 2023, Burak Mukaddes Mekanları Tanıtma ve Kültür Derneği
naature