Müslümanlara "kudüs Bağlantılı Umre" Yasağı !

 İşgalci İsrail, Güneydoğu Asya´dan gelen Müslümanların Mescid-i Aksa´da umre ziyareti yapmasını yasakladı.

 

Çeşitli Güneydoğu Asya ülkelerinden bir grup Müslümanın Cumartesi günü Mescid-i Aksa Camii´nde Umre ziyareti gerçekleştirmesi yasaklandı.

Peygamber Efendimiz Hz Muhammed (SAV) bir hadisinde üç mescit, Mescid-i Haram, Mescid-i Nebevi ve Mescid-i Aksa için yolculuk edileceğini buyurmuştur.

Müslümanlar da hem bu kapsamda hem de Kutsal Kent ve El-Aksa´ya uygulanan İsrail işgalini kırmak için Kudüs ve El Aksa Camii´ne umre bağlantılı ziyaretler düzenliyor.

İşgalci İsrail´İn bu adımına Filistin Yönetimi Başkanı´nın diyanet danışmanı ve Dini İşler Bakanı Mahmud El-Habbaş´tan tepki geldi. Habaş, Dünyada bir milyardan fazla Müslümanın Ramazan ayında Kutsal Şehir´deki Arap ve İslam varlığını yoğunlaştırması ve El Aksa Camii´ni ziyaret etmesinin işgalcilere açık bir mesaj olduğunu, kutsal Caminin yalnız olmadığını ve dua etmek için uygun bir fırsat olduğunu söyledi.

Habaş, İsrail´in Kudüs´e yaptığı tehlikeli adımları görmek ve ibadet özgürlüğüne kavuşmak için Müslümanlara El-Aksa´yı ziyaret etme çağrısında bulundu.

Bakan Habaş, El-Aksa´yı ziyaret etmenin İslam ve Arap ülkesi için turizm programlarına girdiğine dikkat çekti.

© 2023, Burak Mukaddes Mekanları Tanıtma ve Kültür Derneği
naature