Erdoğan: Kudüs´te Yeni Oldu Bittiler Gayretini Reddediyoruz.

Asya´da İşbirliği ve Güven Arttırıcı Önlemler Konferansı´nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kudüs´te yeni oldu bittiler oluşturma gayretlerini reddediyoruz." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Asya´da İşbirliği ve Güven Arttırıcı Önlemler Konferansı (CICA) 5. Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi´ne katıldı. Burada bir konuşma yapan Erdoğan, "Adaletsizliğin Filistin´in kaderi olmaktan çıkarılması insanlık görevidir. Kudüs´te yeni oldu bittiler oluşturma gayretlerini reddediyoruz." dedi.

Erdoğan´ın konuşmalarından satır başları:

"Oldu bittiler oluşturma gayretini reddediyoruz"

Filistin meselesinde de aktif bir tutum sergiliyoruz. Adaletsizliğin Filistin´in kaderi olmaktan çıkarılması insanlık görevidir. Kudüs´te yeni oldu bittiler oluşturma gayretlerini reddediyoruz.

"Somut adımların atılmasına ihtiyaç duyuluyor"

Asya´nın kalbi İstanbul süreci kapsamında faaliyetlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Keşmir halkının beklentileri doğrultusunda çözümü destekliyoruz.Terörizm dünya genelinde yükseliyor. Suriye sahası maalesef bu acı hakikatin ispatı olmuştur. İstikrarlı sürdürülebilirlik için somut adımların atılmasına ihtiyaç duyuluyor.


Kaynak:AA

© 2023, Burak Mukaddes Mekanları Tanıtma ve Kültür Derneği
naature