İşgalci Yahudiler Mescid-İ Aksa´ya Baskın Yaptı!

Onlarca fanatik Yahudi yerleşimci işgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında El-Mağaribe Kapısı’ndan girerek Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

Kudüs’teki İslami Vakıflar Dairesi, 69’u Yahudi öğrenci olmak üzere bu sabah 117 işgalcinin Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediğini, baskına katılanların Mescid-i Aksa’nın avlusunda gruplar halinde dolaşarak sözde heykel hakkında bilgi aldıklarını açıkladı.

İşgal polisinden iki memur ile bir arkeoloğun da bu sabah Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediği, Yahudi yerleşimcilerden bazılarının baskın sırasında Mescid-i Aksa’nın avlusunda ayin yaptığı ifade edildi.

İşgal güçlerinin sabah erken saatlerden itibaren Kudüs’ün çeşitli bölgelerinden ve 1948’de işgal edilen topraklardan Mescid-i Aksa’ya akın eden Filistinlilerin girişlerine kısıtlama getirdiği ve bazılarının kimliklerine çıkışta geri vermek üzere el koyduğu bildirildi.

Bu arada, fanatik Yahudi örgütlerinin işgal rejimi yüksek mahkemesine Er-Rahme Kapısı Mescidi’nin kapatılması için başvuruda bulunduğu kaydedildi.

Fanatik Yahudi örgütleri, Er-Rahme Kapısı Mescidi’ne hoparlör ve halı konulmasının işgal hükümetinin İslami Vakıflar Dairesi’ne boyun eğmesi anlamına geldiğini öne sürdü.

İşgal rejimi yüksek mahkemesi yargıcının fanatik Yahudi örgütlerinin başvurusunu reddettiği belirtildi.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

© 2023, Burak Mukaddes Mekanları Tanıtma ve Kültür Derneği
naature