İşgalcilerden Bayramda Mescid-İ Aksa´ya Baskın Çağrısı!

Fanatik Yahudi cemaatlerinden oluşan Heykel Örgütleri Birliği, taraftarlarını Kurban Bayramı’nda sözde “Heykel’in Harabı” yıldönümü münasebetiyle Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemeye davet etti.

Yahudi cemaatleri sosyal paylaşım siteleri aracılığıyla baskınlara katılma çağrısında bulunurken, işgal polisinin de Filistinlilerin Mescid-i Aksa’ya girişlerine kısıtlama getirdiği ve Mescid-i Aksa’ya giden yollarda barikatlar kurduğu belirtildi.

İşgal yönetiminin Mescid-i Aksa bekçilerine ve çalışanlarına yönelik baskılarını artırdığı, birçoğunu gözaltına aldığı ve sorguya çektiği, çeşitli sürelerde Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırmayla cezalandırdığı kaydedildi.

Yahudi cemaatleri ve sözde heykel örgütleri, Yahudi yerleşimcilere yaptıkları çağrılarda baskınların 11 Ağustos Pazar günü bayram namazının bitiminin ardından başlayacağını ve gelecek hafta Perşembe gününe kadar günlük olarak devam edeceğini bildirdi.

Yahudi yerleşimciler, işgal polisinin Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemelerine izin vereceğini ve baskına katılanları koruyacağını söyledi.

Yahudi cemaatleri ve heykel örgütleri, Yahudi yerleşimcilerden baskınlara çocuklarını da getirmelerini ve ailelerine sözde heykeli anlatmalarını istedi.

Yahudi yerleşimciler Mescid-i Aksa’ya baskınlarını yoğunlaştırırken, Vadi Hulve Bilgi Merkezi geçen ay 2 bin 233 Yahudi yerleşimcinin ve din okulu öğrencisinin Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediğini açıkladı.
 


Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

© 2023, Burak Mukaddes Mekanları Tanıtma ve Kültür Derneği
naature