3330 İşgalci Mescid-İ Aksa’ya Baskın Düzenledi

Kudüs Araştırma Merkezi’nin yayınladığı rapora göre, geçtiğimiz Ağustos ayında 3330 Yahudi yerleşimci ve işgalci Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

Merkez, bugün (1 Eylül Pazar) yayınlanan raporda, işgal polisi ve askerlerinin de askeri kıyafetleriyle baskınlara katıldıklarını ifade etti.

Geçen ay 3180 Yahudi yerleşimcinin Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediği kaydedilen raporda, Yahudi din okullarından 150 öğrencinin de Ağustos ayında Mescid-i Aksa’ya düzenlenen baskınlara katıldığı belirtildi.

Raporda ayrıca, işgal hükümeti Tarım Bakanı Uri Ariel’in de geçen ay Mescid-i Aksa’ya baskın düzenleyen işgalciler arasında olduğu açıklandı.

Kudüs Araştırma Merkezi, geçen ay en kalabalık baskının Kurban Bayramı’nın birinci günü gerçekleştiğine ve fanatik Yahudi haham Yehuda Glick’in öncülük ettiği baskına 1729 yerleşimcinin katıldığını bildirdi.

Raporda, işgal güçlerinin Ağustos ayında Mescid-i Aksa’da cemaati darp etme ve zorla dışarıya çıkarma gibi bir dizi ihlale de imza attığı kaydedildi.

Kudüs Araştırma Merkezi, Mescid-i Aksa’ya düzenlenen baskınlara katılanların sayısının Ağustos ayında dikkat çekici bir şekilde arttığını açıkladı.

Merkez Müdürü Imad Evu Avvad, baskınlara katılanların sayısındaki artışın fanatik Yahudilerin işgal hükümeti üzerinde daha çok etkili olmaya başladıklarının göstergesi olduğunu söyledi.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

© 2023, Burak Mukaddes Mekanları Tanıtma ve Kültür Derneği
naature