Türkiyeli Müslümanlar Ramazanda Kudüs´ü Unutmadı

BU RAMAZANDA YAPILAN İNFAKLAR KUDÜS´E NEFES OLDU.

Bu Ramazan Kudüslü kardeşlerimiz için çok daha zor geçti.

Kudüslü kardeşlerimiz bir yandan İsrail işgalinin yol açtığı ekonomik, sosyal ve kültürel sorunlar ile mücadele ederken, bir yandan da dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını ile mücadele etmek zorunda kaldılar.

Bütün bu zorluklara rağmen Kudüs´e ve ilk kıblemiz Mescid-i Aksa´ya sahip çıkmaktan asla geri durmadılar. Onurlu ve mücadeleci duruşları ile ümmete örnek oldular. 

Burak Derneği olarak; her yıl olduğu gibi, bu yıl da mübarek Ramazan ayında işgal altındaki Kudüs´te zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren Müslüman kardeşlerimize iftar, sahur, kumanya, bayramlık, bayram harçlığı, zekat, fitre gibi projelerimizi hayata geçirerek yanlarında olduğumuzu gösterdik.

İftar ve sahur sofralarına konuk olduk, bayramlık ve bayram harçlığı ile yetim çocuklarımızın yüzünü güldürüp, sevinçlerine ortak olduk.

Bizler de Kudüslü kardeşlerimizin direnişlerine katkı sunup, yanlarında olduğumuzu göstermek adına bu Ramazanda halkımızın infaklarıyla;

》1.201 aileye İftar ve sahur ikram ettik.

》2.922 aileye kumanya dağıttık.

》106 aileye 79.500 ₺ zekat ulaştırdık. 

》185 aileye 24.975 ₺ fitre teslim ettik. 

》1.159 evladımıza bayramlık giydirdik.

》591 evladımıza bayram harçlığı dağıttık.

Toplamda; 23.820 kardeşimize 1.284.310 ₺ yardım ulaştırdık.

Bulunduğumuz zorlu şartlara rağmen Kudüs´ü unutmayıp, yapmış olduğunuz infaklarla Kudüs´te, kendini mübarek Mescid-i Aksa’nın korumasına adamış binlerce kardeşimize destek olduğunuz için siz değerli Kudüs sevdalılarımıza teşekkürü bir borç biliriz.

Yılın her döneminde sizlerden gelecek olan yardımları Aksa´nın özgürlüğüne giden yolda önemli bir destek olarak görüyoruz. Allah siz Kudüs sevdalılarından razı olsun.

© 2023, Burak Mukaddes Mekanları Tanıtma ve Kültür Derneği
naature