Kudüs Yaz Okulu Sona Erdi

KUDÜS YAZ OKULU SONA ERDİ

Kudüs alanında uzman hocaların sunumu ile online olarak gerçekleşen Kudüs Yaz Okulu eğitim programımız sona erdi. 1.000 kişinin katılım sağladığı 9 dersten oluşan ve 2 ay boyunca devam eden derslerin sonunda, yapılan sınav ile 500 kişiye sertifika verildi.

Kudüs Yaz Okulu İle İlgili Yapılan Bazı Değerlendirmeler

"Benim açımdan çok bereketli bir zaman dilimi oldu. Kasım 2017 senesinden beri kadim Kudüs’ü ve mübarek mescidi aksaya duyduğum merak ve sevgi beni buralara getirdi. Her nekadar 11 doğru ve 3 boş şık ile sınavı tamamlasam da çok değerli hocaları tanıma fırsatı bulduk.Alacağımız belge her ne olursa olsun benim için önemli olan bu davaya ne kadar sahip çıktığım ve ne kadar savunduğumdur. 2017 kasım  ayından 2020 Şubat ayına kadar  düzenli olarak kafile halinde Münih’ten Kudüs’e yol olduk. İnşaAllah kapılar bir an önce açılır ve bizlerde kavuşuruz mübarek topraklara. Yurt dışından katılım imkanı sağladığınız İçin çok teşekkür ederim.Kudüs’te görüşmek üzere... " 

&

"Burak Derneğinden  ve hocalarımızdan Allah binlerce kez razı olsun böyle bir çalışma yaptığınız ve bize de vesile olduğunuz için ve ayrıca not atan bütün arkadaşlarımızdan da Rabbim razı olsun.. Rabbim İnşaAllah daha güzel çalışmalarda yine bulunmayı nasip eder ve özgür Kudüs´te Cümlemize namaz kılmayı nasip etsin.."

&

"Emeği geçen herkesten Allah razı olsun,çok faydalı bir projeydi,daha böyle güzel nice projeler olsunn, devamını bekliyoruz inşaAllah, notlarını paylaşan arkaslardan da Allah razı olsun."

&

"Başta bu programı tertipleyip bizlerin Kudüs davamızı diri tutmamıza yardımcı olan Burak Derneği´ne sonra bizlere değerli vakitlerini ayıran kıymetli hocalarımıza ve tüm katılımcılara çok teşekkür ederim. Şahsım adına her bölümü ayrı güzel ve verimli bir program oldu.Fakat dernekten bir ricam olacak umarım dikkate alinir.Türkiye geneline baktığımızda Kudüs hakkında en çok ve en güzel programlar İstanbul´da yapılıyor. Ben mesela İstanbuldayken neredeyse her hafta bir program, seminer söyleşi vs oluyordu katılabileceğim fakat İstanbul dışına çıkıldığında yılda en fazla bir tane olursa olur o da çok dolu dolu geçmez. Bu sebepten ötürü Anadoluya baktığımızda insanların Kudüs hakkındaki bilgi birikimi çok yeterli değildir. Bizler bireysel bir şeyler yapabiliyoruz ama o da yetersiz kalıyor. Eğer özelde Burak derneği genelde de diğer dernekler bu tarz güzel programlari yine bu şekilde herkesin katılabileceği internet üzerinden sunarlarsa bizler için daha güzel olacak diye düşünüyorum. Her şey için çok teşekkürler."

&

"Unutmayalım ki dernek bizlerden maddi hiç bir karşılık beklemeden bir eğitim sundu. Bu eğitimi belli bir ücret karşılığında da yapabilirlerdi ama amaç bilinç şuur ve ben bunun yeterince verildiğini düşünüyorum. Burada bir çok alandan insan var eğitimci doktor ev hanımı şoför imam avukat vs vs. Ben de eğitimciyim ama bana kalırsa ilk önce üslubumuzu yumusatmamiz gerek. Sonuç olarak ben Burak derneğinden razıyım Rabbim de razı olsun ve bu uğurda gayretinizi arttırsın daha güzel işlerde buluşalım insAllah"

&

"Emeğini ve vaktini bu program için infak eden tüm hocalara ve dernek yetkililerine, gönüllülerine teker teker teşekkür ediyorum. Allah, hepinizden bu programa vesile olduğunuz için razı olsun ve projelerinizin devamını bizlerin de ortaklığı ile nasip etsin inşaAllah."

&

"Dernekten ricam/talebim bu programdan sonra benzeri yeni projeler ve programlar yapılmasıdır. Örneğin Kudüs özelinde Ortadoğu genelinde hocalarımızın programda veya program dışında tavsiye ettikleri kitaplar üzerinden kollektif okumalar, tahliller yapılabilir. Bu tarz okumalarda farklı bakış açıları ve yeni vizyonlar kazanılması daha muhtemeldir. Zannımca yeni programları burdaki kardeşlerden de arzulayanlar olacaktır.Tekrardan Allah herkesten razı olsun. Selam ve dua ile.."

&

"Arkadaşlar herşeyi bir kenara bırakın menfaatsiz yapılan bir çalışma başlı başına takdire şayan bir hareket..Belge alamasanız bile takdir etmek gerekiyor. Buradaki amac şuurlanmak. Ve amacımız olan ŞUURU aldık. Hamdolsun önemli olan bu. Dua etmek insani vazifemiz..İnanın Şuan en kıytırık dersler bile ücretli.Yapmamız gereken emeğe saygı.Tekrardan Allah ebeden razı olsun."

&

"Öncelikle bu dersleri ayarlayan,(organize etmek çok zor bir iştir, bütün insanları memnun etmek özellikle daha da zordur bilirim), derslerle katılım sağlayan, emek  verenlerden Allah razı olsun,bilgi ve bilincimizi artırdık Elhamdulillah, tüm ekibe çok teşekkür ederim.Beytulmakdise giden yollarımızı açsın Rabbimiz, özgür beytulmakdiste fetih namazı kılmak duası ile, hakkınızı helal edin, Allah´a emanet olunuz."

&

"Emeği geçen hocalara ve not paylaşan arkadaşlara teşekkürler." 

&

"Gerçekten cemaat bilinciyle Kudüs için yapılan son derece faydalı bir iş çıktı ortaya İnşallah bu gibi daha nice programlarda katılmak nasip olur."

&

"Bu programa emek veren herkese teşekkür ediyorum. Rabbim  hanelerimize Kudüs bereketi, ayaklarımıza da Kudüs gücü versin inş."

&

"EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM ,BÖYLE PROGRAMLARIN DEVAMINI BEKLİYORUM,ALLAH RAZI OLSUN ,SAYENİZDE BİRÇOK BİLGİ ÖĞRENDİM .KUDÜS HAKKINDA TAVSİYE EDECEĞİM BİR YER VAR ARTIK."

&

"Elhamdülillah bende  15 doğru yaparak geçtim, Allah sizden razı olsun gerçekten benim açımdan çok verimli geçti çünkü en temelden başlanarak ilerlemesi ve bir çok açıdan ele alınarak işlenmesi çok iyiydi."

&

"Allah Razı Olsun emeği geçen her hocam ve kardeşlerimden Rabbim başarılarımızı ve Kudüs Bilincimizi her daim zinde tutmamızı nasib etsin . İnşallah Kudüse de hep beraber gidebiliriz Allah´a Emanetsiniz. Hakkım varsa helal olsun kardeşlerimde bana hakkını helal etsin."

&

"Emegi gecen herkesten Allah razi olsun ecrinizi kat kat versin insallah, böyle  güzel eğitimlerin devamını bekliyoruz. Selametle kalınız."

&

"Kudüs bilincinin oluşması bakımından kaliteli bir program oldu. Emeği geçenlere teşekkür ederim. İnşAllah Burak Derneği bu tarz programlara devamlılık gösterir."

&

"Rabbim razı olsun emeği geçen herkesten çok faydalı bilgiler de öğrendiğim için çok teşekkür ederim  yeni programlarda görüşmek üzere selam ve dua ile kalın"

© 2023, Burak Mukaddes Mekanları Tanıtma ve Kültür Derneği
naature