05. 04. 2023 Tarihinde Yaşanan Olaylar Hakkında Basın Açıklaması

Basın Açıklaması

    İşgal devleti İsrail dün gece ve bu sabah Kudüs´teki Mescid-i Aksâ´ya saldırmış, onlarca masum Müslümana kauçuk kaplı mermi, gaz ve ses bombaları atmış, şiddet uygulamış, yaklaşık 200 kişiyi gözaltına alarak Kıble Mescidi´ni kirletmiştir.

    İşgal devletinin bu saldırgan tavrı yeni değildir. 1948´den beri bölgede huzur kalmamış, 1967 işgalinden sonra da baskı, saldırı ve zulümler artarak devam etmiştir.

     Kudüs ve Mescid-i Aksâ ümmetin ortak değeridir. Tüm Müslümanlar için mukaddestir, mübarektir. Mescid-i Aksâ´ya yapılan bu alçak saldırı asla kabul edilemez! Bu saldırılar, başta Kudüs halkı olmak üzere tüm dünya Müslümanlarının Mescid-i Aksâ´ya olan bağlılığını daha da artırırken İsrail´in terör devleti olduğunu bir kez daha göstermiştir. Çünkü hiçbir devlet mabetlere zorla girip ibadet eden masum insanlara vahşice saldırmaz!

     İşgal devleti şunu bilsin ki biz Burak Derneği olarak 12 yıldır olduğu gibi bundan sonra da Kudüslü kardeşlerimizin yanında durmaya devam edeceğiz! Türk halkının desteğini bölgeye ulaştırarak Kudüslülerin onurlu direnişine destek vereceğiz. Kudüs özgür olana dek durmadan çalışacağız. Onları asla yalnız bırakmayacağız!

    Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

    Adem YENİHAYAT

    Yönetim Kurulu Başkanı

© 2023, Burak Mukaddes Mekanları Tanıtma ve Kültür Derneği
naature