El-halil´de Yahudi Yerleşimci Sürücü Filistinli Çocuğa Çarpıp Kaçtı

 Yahudi yerleşimciler sık sık kasten Filistinli çocuklara araçlarıyla çarpıp kaçıyor.

Yahudi yerleşimci bir sürücünün bu sabah (18 Temmuz Pazartesi) El-Halil´e bağlı Yatta beldesi sakinlerinden Filistinli bir çocuğa aracıyla çarptıktan sonra kaçtığı ifade edildi.

Filistin Sağlık Bakanlığı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, El-Halil´in güneyindeki Yatta beldesinde Yahudi yerleşimci sürücünün çarptığı 11 yaşındaki Hamza Mahmud Muhammed Rabi´nin sol bacağında kırık ve midesinde iç kanama olduğunu bildirdi.

Açıklamada ayrıca, Filistinli çocuğun El-Halil Devlet Hastanesi kemik cerrahisi servisinde ameliyata alındığı belirtildi.

Bu arada, Musafir Yatta bölgesinde yaşayan Filistinlilerin Yahudi yerleşimcilerin kullandıkları çevre yolundan geçmek zorunda kaldıkları ve bu sırada sık sık Yahudi yerleşimci sürücülerin kasıtlı saldırılarına maruz kaldıkları ifade edildi.

Yahudi yerleşimci sürücülerin kasıtlı olarak araçlarını Filistinli yayaların üzerine sürdüğü bu tür olaylarda işgal polisinin olayı sıradan bir trafik kazası olarak kayda geçtiği ve olay yerinden kaçan Yahudi yerleşimci sürücünün peşine düşmediği bildirildi.

© 2023, Burak Mukaddes Mekanları Tanıtma ve Kültür Derneği
naature