İşgal Güçleri Nablus´taki Necah Üniversitesi´nin Öğrencilerini Hedefe Koydular

 İşgal güçleri dün gece yaptıkları vahşi baskınlarda birçok üniversite öğrencisini gözaltına aldı.

Siyonist işgal rejiminin güvenlik güçleri Filistin´in Batı Yaka bölgesinin her tarafına baskınlar düzenleyerek çocuk kadın ayrımı yapmadan sürekli tutuklamalar yaptıkları gibi Nablus vilayetinde yer alan Necah Üniversitesi´nin öğrencilerini de özellikle hedeflerine yerleştirmiş durumdalar. İşgal güçleri her gün adeta kuduz gibi bu üniversitenin öğrencilerine karşı baskınlar düzenleyerek bir tür öğrenci avına çıkıyorlar.

İşgal rejiminin insan avcıları bu gece (18 Temmuz´u 19 Temmuz´a bağlayan gece) yine Batı Yaka´nın değişik bölgelerinde baskınlar düzenledikleri gibi Necah Üniversitesi´nin öğrencilerini de özellikle hedeflerine yerleştirerek tutuklamalar yaptılar. Tutuklananlar arasında öğrenci teşkilatlarının ileri gelenlerinin de yer aldığı ifade edildi.

Alınan haberlere göre işgal güçlerinin baskınlarında hedefe yerleştirilen öğrenciler arasında Necah Üniversitesi´ndeki İslâmî Kitle teşkilatının ileri gelenleri ve mensupları bilhassa tutuklanıyorlar.

Bilgi veren kaynaklara göre işgal güçleri dün geceki baskınlarında Nablus´un batısındaki Tel bölgesinde her ikisi de özgürleştirilmiş esirlerden ve Necah Üniversitesi öğrencisi olan Malik Bilal İştih ile Mahmud Sakar Aside´nin evlerine baskın düzenleyerek her ikisini de tutukladılar.

Bunların dışında daha birçok bölgeye baskın düzenlenerek birçoğu Necah Üniversitesi öğrencisi çok sayıda Filistinli gözaltına alın
 

© 2023, Burak Mukaddes Mekanları Tanıtma ve Kültür Derneği
naature