online bağış
burak bülten
İlim Halkaları Projesi

İlim Halkaları Projesi

Kudüs bir ilim ve kültür şehridir. Bu proje sayesinde ilim tahsili görecek ve insanları ilmi ile aydınlatacak geleceğin alimlerini yetiştiriyoruz. Bir öğrencinin aylık toplam maliyeti 300 TL´dir. Yapılan yardımlar ortak bir havuzda toplandığı için isteyenler küçük miktarlarda da destek verebilir ve bu sayede ilim tahsil eden başka kardeşlerimizin de ihtiyaçlarını karşılamış olacağız.

Online Bağış

Kudüs bir ilim ve kültür şehridir. Bu proje sayesinde ilim tahsili görecek ve insanları ilmi ile aydınlatacak geleceğin alimlerini yetiştiriyoruz.

Mescid-i Aksa’ya bağlı bir nesli, ilim sahibi ve şuurlu bir şekilde yetiştirmek projenin en önemli hedeflerindendir.

Evliya Çelebi Kudüs’ü ziyaret ettiğinde (1648) Mescid-i Aksa’da sekiz yüz kadrolu âlim, vaiz, elli civarında müezzin ve çok sayıda Kuran-ı Kerim eğitmeninin olduğundan bahseder. Tarihi kayıtlara göre Mescid-i Aksa’da otuz civarında ilim halkası bulunmaktaydı. Kudüs ve Mescid-i Aksa´nın korunması ve buralara sahip çıkabilecek bilinçli bir neslin yetişmesi adına bu projenin devam ettirilmesi çokça önem arz etmektedir.  

Bir öğrencinin aylık toplam maliyeti 300 TL (Öğretmen Ücreti 175 TL, Yol-Yemek Ücreti 100 TL, Kırtasiye 25 TL)

Not: Yapılan yardımlar ortak bir havuzda toplandığı için isteyenler küçük miktarlarda da destek verebilir ve bu sayede ilim tahsil eden başka kardeşlerimizin de ihtiyaçlarını karşılamış olacağız. 


© 2021, Burak Mukaddes Mekanları Tanıtma Ve Kültür Derneği
naature