online bağış
burak bülten
Hafızlık Projesi

Hafızlık Projesi

Bu proje ile Mescid-i Aksa içerisinde ilmi ve pedagojik metotlar dahilinde, yoğunlaştırılmış bir programla, 13-17 yaş kategorisindeki gençlere Mescid-i Aksa’nın avlusunda Hafızlık eğitimi verilerek Kur’an-ı Kerim’in ezberlenmesine ön ayak olunmaktadır. Bir öğrencinin aylık toplam maliyeti 300 TL´dir.

Online Bağış

Bu proje ile Mescid-i Aksa içerisinde ilmi ve pedagojik metotlar dahilinde, yoğunlaştırılmış bir programla, 13-17 yaş kategorisindeki gençlere Mescid-i Aksa’nın avlusunda Hafızlık eğitimi verilerek Kur’an-ı Kerim’in ezberlenmesine ön ayak olunmaktadır.
Proje Kudüs’ün evlatlarından binlercesini hafız yapmak ve bu mübarek mescidi gerçek manada imar etmek hedefini gütmektedir. Bu ruhani iklimde yetişen gençler Aksa’nın işgalcilere direnişinin ana direkleri olacaklardır.
Bu öncü projelerin tatbikinde özenle seçilip yetiştirilmiş uzman eğitimciler, akademisyenler ve öğretmenlerden istifade edilmektedir. Bütün hedefleri, derneğin çeşitli projelerini uygulamak, kıt imkânlarla ve engellere rağmen bıkmadan yorulmadan gayret göstermektedir.

Bir öğrencinin aylık toplam maliyeti 300 TL (Öğretmen Ücreti 175 TL, Yol-Yemek Ücreti 100 TL, Kırtasiye 25 TL)

Not: Yapılan yardımlar ortak bir havuzda toplandığı için isteyenler küçük miktarlarda da destek verebilir ve bu sayede hafızlık eğitimi gören başka kardeşlerimizin de ihtiyaçlarını karşılamış olacağız.

© 2021, Burak Mukaddes Mekanları Tanıtma Ve Kültür Derneği
naature