Ramazan 2023

İmkanınız ölçüsünde dilediğiniz miktarda bağış yapabilirsiniz. 

Zekat

Zekat

Zekat Projesi kapsamında, dinimizde önemli bir ibadet olan zekatlarınızın Kudüs´deki yoksul ve ihtiyaç sahibi ailelere aynî ve nakdî olarak dağıtılması hedeflenmektedir. Zekatlarınız İslam fıkhının zekat verilme şartları dikkate alınarak değerlendirilmektedir Bu sayede halkın içinde bulunduğu maddi zorluklar bir nebze olsun rahatlatılmaktadır.

160 ₺
İftar

İftar

İftar Projesi kapsamında, Kudüs´te ve Mescid-i Aksa´nın avlusunda Ramazan ayı boyunca iftar sofraları kuruyoruz. Kudüs´teki yaşam şartlarına göre 1 kişilik asgari iftar tutarı 160 TL. ´dir. Ancak, bu tutarlara bağlı kalmadan da dilediğiniz tutarda bağış yapabilirsiniz.

100 ₺
Sahur

Sahur

Sahur Projesi kapsamında, Kudüs´te ve Mescid-i Aksa´nın avlusunda Ramazan ayı boyunca iftar ve sahur sofraları kuruyoruz. Kudüs´teki yaşam şartlarına göre 1 kişilik asgari sahur tutarı 100 TL.´dir. Ancak, bu tutarlara bağlı kalmadan da dilediğiniz tutarda bağış yapabilirsiniz.

70 ₺
Fitre

Fitre

Fitre Projesi kapsamında, Ramazanın önemli bir parçası olan fitrelerinizin Kudüsteki yoksul ve ihtiyaç sahibi ailelere aynî ve nakdî olarak dağıtılması hedeflenmektedir. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 2023 yılı için belirlenen 1 kişilik asgari Fitre tutarı 70 TL.´dir. Ancak, en az bu tutar olacak şekilde dilediğiniz tutarda bağış yapabilirsiniz.

Kumanya / Ramazan

Kumanya / Ramazan

Kumanya Dağıtım Projesi kapsamında, kadim Kudüs bölgesinde yoksulluk sınırının altında yaşayan ailelerin Ramazan-ı Şerif´te desteklenmesi hedeflenmektedir. Kudüs´teki yaşam şartlarına göre 1 ailenin asgari kumanya tutarı 1400 TL.´dir. Ancak, bu tutara bağlı kalmadan da dilediğiniz tutarda bağış yapabilirsiniz.

Bayram Harçlığı / Ramazan

Bayram Harçlığı / Ramazan

Bayramların olmazsa olmazı ve bayramlarda mutluluğu en çok hak eden ve sevindirmemiz gereken çocuklardır. Kudüs´teki yaşam şartlarına göre 1 çocuğun asgari harçlık tutarı 200 TL.´dir. Ancak, bu tutara bağlı kalmadan da dilediğiniz tutarda bağış yapabilirsiniz.

Bayram Kıyafeti / Ramazan

Bayram Kıyafeti / Ramazan

Bayramlık Projesi kapsamında, kadim Kudüs halkının çocuklarının Ramazan Bayramında giyecekleri bayramlıklarıyla özgüven içinde, İslam ümmetinin bayram coşkusuna katılmalarını sağlamak amaçlanmaktadır. Kudüs´teki yaşam şartlarına göre 1 çocuğun asgari bayramlık tutarı 1000 TL.´dir. Ancak, bu tutara bağlı kalmadan da dilediğiniz tutarda bağış yapabilirsiniz.

© 2023, Burak Mukaddes Mekanları Tanıtma ve Kültür Derneği
naature