Projeler

Filistinlilere Destek İçin Acil İhtiyaçlar

Filistinlilere Destek İçin Acil İhtiyaçlar

Acil İhtiyaçlar; - İlaç - İlk Yardım Desteği - Zarar Gören Ailelere Destek

300 ₺
Eğitim

Eğitim

Kudüslü kardeşlerimizin eğitim ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Kudüsü muhafaza edecek nesillerin eğitimine destek oluyoruz.

1000 ₺
Kudüs´te Evlerin Restorasyonu

Kudüs´te Evlerin Restorasyonu

Kudüs´teki kardeşlerimizin evlerini restore ederek, Mescid-i Aksâ´nın yalnız kalmamasını sağlıyoruz. Ruhsat sorunları nedeniyle evlerini terk etmek zorunda kalanları destekleyerek, hem evlerini yeniden inşa ediyor hem de kültürel dokuyu koruyoruz.

1000 ₺
Acil-said Amr´ın Evinin Restorasyonu Projesi

Acil-said Amr´ın Evinin Restorasyonu Projesi

Said Amr Mescid-i Aksâ´da çalışan personellerden biridir. Evinin eski olması sebebiyle ruhsatının iptal edilerek Kudüs´ten çıkarılma ile karşı karşıyadır. Evinin restorasyonunun yapılabilmesi için 44.000 Dolar gerekmektedir. Sizde dilediğiniz miktarda bağış yaparak bir Kudüslünün daha yurdundan uzaklaştırılmasına engel olabilirsiniz.

Zekat

Zekat

Zekat Projesi kapsamında, Dinimizde önemli bir ibadet olan zekatlarınızın Kudüstdeki yoksul ve ihtiyaç sahibi ailelere aynî ve nakdî olarak dağıtılması hedeflenmektedir. Zekatlarınız İslam fıkhının zekat verilme şartları dikkate alınarak değerlendirilmektedir Bu sayede halkın içinde bulunduğu maddi zorluklar bir nebze olsun rahatlatılmaktadır.

300 ₺
Kudüslü Yetim

Kudüslü Yetim

İsrail´in insanlık dışı müdahaleleriyle hapse atılan yada silahlı saldırılarla şehit edilen babaların ardından Kudüs´te yüzlerce çocuk yetim kalmaktadır. Birer emanet olarak telakki ettiğimiz Kudüslü yetimlere yalnız kalmadıklarını hissettirerek iyi bir şekilde yetişmelerini hedefliyoruz.

Kudüs´teki yaşam şartlarına göre 1 yetimin aylık gideri 2.000 TL.´dir. Ancak, bu tutara bağlı kalmadan da dilediğiniz tutarda bağış yapıp Kudüs´ün geleceğinde sağlıklı, güçlü ve faydalı bireyler olacak yetimlerin desteklenmesine katkı sağlayabilirsiniz.

250 ₺
Sadaka

Sadaka

200 ₺
Kudüs Kitaplığı Projesi

Kudüs Kitaplığı Projesi

Kudüs Kitaplığı Projesi kapsamında okullarda kuracağımız Kudüs kitaplıkları için haydi kitap seferberliğine.

Genel Bağış

Genel Bağış

İmkanınız ölçüsünde dilediğiniz miktarda bağış yapabilirsiniz.

500 ₺
Kumanya

Kumanya

Kumanya Dağıtım Projesi kapsamında, kadim Kudüs bölgesinde yoksulluk sınırının altında yaşayan ailelerin  desteklenmesi hedeflenmektedir.

Proje Hedefleri:

Kadim Kudüs bölgesindeki halkın direnişine destek olmak,
Şehir halkının Mescid-i Aksa´yı ve kadim İslam mirasını korumasını ve işgal planlarına karşık koyabilmesini sağlamak,
Yoksul ailelerin ihtiyaçlarını bir nebze olsun dindirebilmek,
Kudüs esnafı için ticaret hareketliliği sağlamak.

Kudüs´teki yaşam şartlarına göre 1 ailenin asgari kumanya tutarı 1.400 TL.´dir. Ancak, bu tutara bağlı kalmadan da dilediğiniz tutarda bağış yapıp bir kumanyaya ortak olabilirsiniz.

200 ₺
Sıcak Yemek

Sıcak Yemek

İşgale karşı Kudüs ve Mescid-i Aksa´yı savunan ihtiyaç sahibi Kudüslü ailelere sıcak yemek dağıtıyoruz. 3 çocuklu bir ailenin sıcak yemek maliyeti 600 TL´dir. Ancak, bu tutara bağlı kalmadan da dilediğiniz tutarda bağış yapıp bir ailenin sofrasına sıcak yemek ulaştırmada ortak olabilirsiniz.

200 ₺
Kumbaran Kudüs İçin Dolsun Projesi

Kumbaran Kudüs İçin Dolsun Projesi

Kudüs´te kardeşlerimizin de olduğunu bize sürekli hatırlatacak, ev halkının Kudüs ile bir gönül bağı kurmasına vesile olacak kumbaralar sizi bekliyor.
Kumbara talep edin, eviniz ile Kudüs arasında köprü oluşturun.

Kumbara Talep Formu:

© 2023, Burak Mukaddes Mekanları Tanıtma ve Kültür Derneği
naature