Projeler

300 ₺
Kudüslü Yetim

Kudüslü Yetim

İsrail´in insanlık dışı müdahaleleriyle hapse atılan yada silahlı saldırılarla şehit edilen babaların ardından Kudüs´te yüzlerce çocuk yetim kalmaktadır. Birer emanet olarak telakki ettiğimiz Kudüslü yetimlere yalnız kalmadıklarını hissettirerek iyi bir şekilde yetişmelerini hedefliyoruz.

Kudüs´teki yaşam şartlarına göre 1 yetimin aylık gideri 2.000 TL.´dir. Ancak, bu tutara bağlı kalmadan da dilediğiniz tutarda bağış yapıp Kudüs´ün geleceğinde sağlıklı, güçlü ve faydalı bireyler olacak yetimlerin desteklenmesine katkı sağlayabilirsiniz.

Zekat

Zekat

Zekat Projesi kapsamında, Dinimizde önemli bir ibadet olan zekatlarınızın Kudüstdeki yoksul ve ihtiyaç sahibi ailelere aynî ve nakdî olarak dağıtılması hedeflenmektedir. Zekatlarınız İslam fıkhının zekat verilme şartları dikkate alınarak değerlendirilmektedir Bu sayede halkın içinde bulunduğu maddi zorluklar bir nebze olsun rahatlatılmaktadır.

250 ₺
Sadaka

Sadaka

500 ₺
Kudüslü Üniversite Öğrencilerine Burs

Kudüslü Üniversite Öğrencilerine Burs

Bu proje ile Kudüs´te eğitim gören ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine, eğitimlerini sürdürmeleri için burs veriyoruz. Bir öğrencinin aylık burs miktarı 3.000 TL´dir Ancak, bu tutara bağlı kalmadan da dilediğiniz tutarda bağış yapıp bir öğrencinin bursuna ortak olabilirsiniz.

500 ₺
Kumanya

Kumanya

Kumanya Dağıtım Projesi kapsamında, kadim Kudüs bölgesinde yoksulluk sınırının altında yaşayan ailelerin  desteklenmesi hedeflenmektedir.

Proje Hedefleri:

Kadim Kudüs bölgesindeki halkın direnişine destek olmak,
Şehir halkının Mescid-i Aksa´yı ve kadim İslam mirasını korumasını ve işgal planlarına karşık koyabilmesini sağlamak,
Yoksul ailelerin ihtiyaçlarını bir nebze olsun dindirebilmek,
Kudüs esnafı için ticaret hareketliliği sağlamak.

Kudüs´teki yaşam şartlarına göre 1 ailenin asgari kumanya tutarı 1.400 TL.´dir. Ancak, bu tutara bağlı kalmadan da dilediğiniz tutarda bağış yapıp bir kumanyaya ortak olabilirsiniz.

200 ₺
Sıcak Yemek

Sıcak Yemek

İşgale karşı Kudüs ve Mescid-i Aksa´yı savunan ihtiyaç sahibi Kudüslü ailelere sıcak yemek dağıtıyoruz. 3 çocuklu bir ailenin sıcak yemek maliyeti 600 TL´dir. Ancak, bu tutara bağlı kalmadan da dilediğiniz tutarda bağış yapıp bir ailenin sofrasına sıcak yemek ulaştırmada ortak olabilirsiniz.

500 ₺
Giyim

Giyim

İsrail işgaline karşı direnerek Mescid-i Aksa´ya sahip çıkan, ihtiyaç sahibi Kudüslü kardeşlerimize kıyafet yardımı yapıyoruz. 

Kudüs´teki yaşam şartlarına göre 1 çocuğun giyim masrafı 1.000 TL.´dir. Ancak, bu tutara bağlı kalmadan da dilediğiniz tutarda bağış yapıp destek olabilirsiniz.

200 ₺
Kumbaran Kudüs İçin Dolsun Projesi

Kumbaran Kudüs İçin Dolsun Projesi

Kudüs´te kardeşlerimizin de olduğunu bize sürekli hatırlatacak, ev halkının Kudüs ile bir gönül bağı kurmasına vesile olacak kumbaralar sizi bekliyor.
Kumbara talep edin, eviniz ile Kudüs arasında köprü oluşturun.

Kumbara Talep Formu:

© 2023, Burak Mukaddes Mekanları Tanıtma ve Kültür Derneği
naature