online bağış
burak bülten
Kırtasiye Projesi

KIRTASİYE PROJESİ

Bu Projeyi Neden Başlattık?
İşgalci İsrail’in nihai hedefi Mescid-i Aksa’yı yıkıp yerine Süleyman Tapınağını inşa etmektir. Bu hedef doğrultusunda işgalci İsrail, günümüzde Kudüs’e sahip çıkan Filistinli gençlere ve çocuklara zihinsel ve bedensel baskı uygulamaktadır.
Mescid-i Aksa bilincini azaltmak adına eğitim müfredatı değiştirmekte, okula giden çocukların yollarını kesmekte, okullarını yıkmaktadır.
Ekonomik yetersizlik yaşayan ve işsiz kalan Kudüslü aileler ise çocuklarına eğitim imkânı sunamamaktadır.
Mescid-i Aksa’yı işgalcilerin elinden kurtarmak ise Ümmet-i Muhammed’in sorumluluğundadır.
Burak Derneği olarak ümmetin sorumluluğunu canıyla malıyla koruyan Kudüslü ailelere bir nebze olsun katkı sunmak amacıyla Kırtasiye Projemizi başlatmış bulunmaktayız.
Proje Hedefi
Yapacağınız bağışlarla ilerleteceğimiz projemiz kapsamında 5.000 Kudüslü öğrenciye “Kırtasiye yardımında bulunmayı hedefliyoruz.
Çeşitli zorlamalara ve baskıya rağmen ümmetin emanetine sahip çıkan Kudüs halkının vatanlarında kalmaları için maddi ve manevi destek olmak projemizin hedefleri arasındadır.
Müslümansız bırakılmak istenilen Mescid-i Aksa’da Müslümanların bulunmasına vesile olmak projemizin hedefidir. Kudüs’ün bize ihtiyacı yok. Bizim Kudüs’e ihtiyacımız var diyerek projemize desteklerinizi bekliyoruz.

Kırtasiye Projesi Gömlek + pantolon 90₺
okul çantası 40₺
ayakkabı 70₺
defterleri 15₺
silgi 3₺
kalemtıraş 2₺
Bir öğrencinin kırtasiye ihtiyaç bedeli 220 TL’dirBAĞIŞ YAP

© 2019, Burak Mukaddes Mekanları Tanıtma Ve Kültür Derneği
naature